مدیر شبکه های اجتماعی

همه چیز در رابطه با شبکه های اجتماعی و اینترنت

مدیر شبکه های اجتماعی

همه چیز در رابطه با شبکه های اجتماعی و اینترنت

۱۳ مطلب در مهر ۱۴۰۲ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰


برای توقف خونریزی‌های مقعدی، پزشک‌ها روش‌های متفاوتی را در پیش می‌گیرند. معمولاً برای تزریق مواد شیمیایی به محل خونریزی از آندوسکوپی استفاده می‌کنند. اگر نتوانند توسط آندوسکوپی خونریزی را کنترل کنند، از آنژیوگرافی برای تزریق دارو به رگ‌های خونی استفاده کرده تا بتوانند خونریزی را کنترل کنند.

البته درمان خون مخفی در مدفوع بستگی به علت آن دارد‌. برخی از پزشکان داروهایی مانند آنتی بیوتیک برای درمان هلیکوباکتر پیلوری تجویز کرده، همچنین داروهای سرکوب کننده اسید معده یا داروهای ضدالتهاب برای درمان پولیپ نیز تجویز می‌کنند. همچنین اگر پولیپ ایجاد شده باشد، برای برداشتن آن‌ها یا بخش‌هایی از روده بزرگ که در اثر سرطان ایجاد شده، نیاز به جراحی دارند.

همچنین بهتر است که شما عزیزان به محض تشخیص خونریزی مقعدی یا خون مخفی مدفوع یک رژیم غذایی با فیبر بالا داشته باشید تا دچار یبوست نشوید. فراموش نکنید که یبوست باعث ایجاد و تشدید بواسیر و شقاق مقعدی می‌شود.

 

خون مخفی مدفوع نشانه چیست؟

پولیپ های روده بزرگ
یکی دیگر از علت‌های خونریزی مقعدی پولیپ‌های روده بزرگ است که پولیپ‌های کلورکتال نیز نامیده می‌شود. پولیپ های روده بزرگ به سه دسته پولیپ هایپرپلاستیک، پولیپ آدنوماتوز و پولیپ بدخیم طبقه‌بندی می‌شود.

پولیپ های هایپرپلاستیک معمولاً هیچ‌گونه ضرری ندارند.
اگر پولیپ آدنوماتوز درمان نشود، منجر به سرطان روده بزرگ خواهد شد.
پولیپ های بدخیم حاوی سلول‌های سرطانی است. در این صورت ممکن است نیاز به پولیکتومی باشد. در این روش پولیپ‌ها با استفاده از فورسپس یا حلقه سیمی برداشته می‌شود. همچنین توسط کلونوسکوپی یا سیگموئیدوسکپی  پولیپ‌ها را از نظر بررسی سرطان مورد آزمایش قرار می‌دهند.
بیماری دیورتیکول
دیورتیکول‌ها معمولاً در دیواره روده بزرگ ایجاد شده و در اثر زور زدن در حین حرکات روده به آن‌ها فشار بیشتری خواهد آمد. ممکن است این‌گونه بیماری باعث ایجاد خونریزی مقعدی، تهوع، استفراغ یا التهاب در بدن شما شود. در برخی از موارد پزشک آنتی بیوتیک برای علائم دیورتیکول تجویز می‌کند‌ البته در موارد شدیدتر ممکن است نیاز به جراحی باشد.

بیماری کولیت اولسراتیو
بیماری کولیت اولسراتیو باعث ایجاد التهاب و زخم‌های باز در روده بزرگ می‌شود. البته این نوع التهاب از رکتوم شروع شده و به سمت بالا پیشرفت زیادی می‌کند. نشانه‌های بیماری کولیت اولسراتیو شامل کم خونی، وجود خون یا چرک در مدفوع، ناراحتی شکمی، کاهش وزن و اسهال است‌. در موارد شدید پزشک معمولاً جراحی برای درمان کولر اولوسراتیو تجویز می‌کند. همچنین توصیه‌هایی را برای اصلاح رژیم غذایی و سبک زندگی ارائه می‌دهد‌.

زخم‌های معده و روده
یکی دیگر از دلایل خونریزی مقعدی زخم‌هایی است که در معده، روده کوچک یا پوشش مری ایجاد خواهد شد. پزشکان معمولاً برای کاهش تولید اسید معده دارو تجویز می‌کنند.جوان ایرانی (irjavan.com)

هموروئید یا بواسیر
یکی از شایع‌ترین دلیل خون مخفی در مدفوع هموروئید یا همان بواسیر است. در واقع سیاهرگ‌های راست روده و مقعد بزرگ شده و فرد دچار خونریزی مقعدی می‌شود. هموروئید باعث التهاب پوشش مخاطی نیز خواهد شد. در این مورد نیز یک رژیم غذایی با فیبر بالا باید داشته باشید، همچنین ملین کننده‌ها و نرم کننده‌های مدفوع را فراموش نکنید. البته پزشک گاهی اوقات جراحی برای برداشتن بواسیر توصیه می‌کند.

آندومتریوز
‌طی تحقیقات انجام شده توسط مجله جوان ایرانی نوع بافتی که در داخل رحم زن رشد می‌کند، ممکن است به سایر اندام‌های لگن نیز گسترش یابد. آندومتریوز باعث تورم، التهاب و درد مزمن نیز می‌شود‌. همچنین ممکن است هنگام مدفوع درد بسیار زیادی داشته باشید. در برخی از موارد پزشکان توسط جراحی، بافت‌های غیرطبیعی را برمی‌دارند.

بنابراین اگر شما عزیزان برای چندین روز در طی چرخه قاعدگی درد بسیار زیادی داشتید، همچنین دردی دارید که باعث شده از رابطه جنسی پرهیز کنید، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا توصیه‌هایی برای تغییر سبک زندگی به شما ارائه دهد.

سرطان مقعد
هرچند سرطان مقعد کمتر شایع است، اما در برخی از مواقع باعث مدفوع دردناک شده و در نتیجه شما هنگام اجابت مزاج درد بسیار زیادی داشته و دچار خونریزی می‌شوید. حتی شما ممکن است ترشح داشته و دچار خارش مقعدی نیز شوید. اگر مدفوع شما باریک‌تر از حد معمول است، نیز ممکن است مبتلا به سرطان مقعدی باشید. اگر درد و خونریزی شما طی چندین روز برطرف نشد، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا توسط یک معاینه فیزیکی علائم سرطان را بررسی کند. اگر شما عزیزان دچار تومور مقعدی باشید، پزشکان آن را با جراحی، شیمی درمانی یا پرتو درمانی به خوبی درمان می‌کنند.

نحوه آمادگی برای آزمایش خون مخفی مدفوع


برخی از مکمل‌های غذایی و داروها بر روی نتایج آزمایش خون مخفی تأثیر می‌گذارند. پزشک توصیه می‌کند تا قبل از آزمایش آن‌ها را قطع کنید. در واقع حدود سه روز قبل از آزمایش پزشک از شما درخواست می‌کند که از مواردی که در ادامه این مطلب ذکر می‌شود به طور کلی اجتناب کنید.

مکمل‌های حاوی ویتامین c
مسکن‌های درد مانند ایبوپروفن یا آسپرین
گوشت قرمز
برخی از میوه‌ها و سبزیجات شامل کلم بروکلی و شلغم
سرانجام پزشک آزمایش خون مخفی مدفوع را بررسی کرده و نتایج آن را به برای شما شرح می‌دهد. اگر خونی در نمونه‌های مدفوع شما مشاهده نشود، آزمایش خون مخفی مدفوع منفی تلقی می‌شود. اگر خطر سرطان روده بزرگ داشته باشید، پزشک این آزمایش را سالانه توصیه می‌کند.

اگر خون در نمونه‌های مدفوع شما تشخیص داده شود، نتیجه آزمایش خون مخفی مدفوع مثبت تلقی می‌شود‌. در این صورت پزشک برای پیدا کردن منبع خونریزی نیاز به تست‌ها و آزمایش‌های اضافی مانند کلونوسکوپی دارد.

 

چه زمانی آزمایش خون مخفی مدفوع انجام دهیم؟
در شرایطی که شما عزیزان دچار درد شکم، درد اطراف راست‌روده یا دچار خستگی هستید، ممکن است مبتلا به خونریزی مقعدی باشید اما خودتان خبر نداشته باشید. البته دقت کنید آزمایش خون مخفی مدفوع به تنهایی نشان‌دهنده سرطان روده بزرگ یا هر مشکل گوارشی نیست. بر اساس نتایج آزمایش، پزشک ممکن است برای تشخیص بهتر آزمایش‌های دیگری را نیز برای شما تجویز کند.

افرادی که سن آن‌ها بین ۴۵ تا ۷۵ ساله است، معمولاً در معرض خطر ابتلا به سرطان کلورکتال هستند.‌ این‌گونه افراد بهتر است که سالی یک‌بار این نوع تست را انجام دهند‌ اما اگر سن شما بیشتر از ۷۵ سال است، باید بدانید که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ نیز در شما بسیار زیاد است. بنابراین بهتر است اگر علائم خاصی دارید به پزشک مراجعه کنید تا تست‌ها را سریع‌تر انجام دهید. به طور کلی آزمایش‌های غربالگری از سن ۴۵ یا ۵۰ سالگی شروع می‌شود.

نحوه تشخیص خون مخفی در مدفوع


صرفاً توسط تغییر رنگ مدفوع نمی‌توان تشخیص داد که خون در مدفوع وجود دارد یا خیر. اگر علائم ایجاد خون مخفی مدفوع را دارید، حتماً به پزشک مراجعه کنید. پزشک از روش‌هایی که در ادامه این مطلب ذکر می‌شود برای تشخیص وجود خون در مدفوع استفاده می‌کند.

معاینه مقعدی
ابتدا پزشک مقعد شما را معاینه کرده و در صورت داشتن نشانه‌های بواسیر، شقاق یا بیماری‌های دیگر، راهکارهای درمانی را به شما ارائه می‌دهد.

کلونوسکوپی
در این روش برای پیدا کردن منبع خونریزی از کلونوسکوپی استفاده می‌شود‌ در این روش لوله کلونوسکوپی از طریق مقعد وارد دستگاه گوارش شده و پزشکان کولن فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

آندوسکوپی
در این روش برای پیدا کردن منبع خونریزیِ دستگاه گوارش فوقانی مانند معده مری و اثناعشر از روش آندوسکوپی استفاده می‌شود. در این روش یک لوله بسیار باریک به درون معده فرستاده شده و با دوربینی که سر این لوله قرار دارد، قسمت‌های داخلی مری معده و اثنی عشر شما را مورد بررسی قرار می‌دهد.

آنتروسکوپی
اگر پزشک احتمال دهد که در روده باریک شما مشکلی وجود دارد، از روش آنتروسکوپی استفاده می‌کند. در این صورت یک دوربین کوچک قسمت‌های داخلی روده کوچک را مورد بررسی قرار می‌دهد‌ کپسول‌های مخصوص یا یک لوله ویژه با طول ۸ متر از طریق دهان یا مقعد به روده کوچک فرستاده خواهد شد.

تصویربرداری رادیونوکلئید
در روش رادیونوکلئید یک ماده مقدار کمی از ماده رادیواکتیو به رگ‌ها تزریق شده و سپس توسط یک دوربین ویژه محل عبور خون در رگ‌ها را بررسی می‌کنند. در این صورت محل نشت خون در یکی از قسمت‌های سیستم گوارشی به خوبی تشخیص داده می‌شود.

لاپاراتومی
اگر پزشکان توسط روش‌هایی که در این مطلب ذکر شد، نتوانند علت خون در مدفوع را تشخیص دهند، از روش لاپاراتومی استفاده می‌کنند تا علت و مکان دقیق خونریزی را متوجه شوند. در واقع لاپاراتومی یک نوع عمل جراحی است که به بررسی دقیق دستگاه گوارش می‌پردازد.

https://irjavan.com/%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d9%86-%d9%85%d8%ae%d9%81%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%af%d9%81%d9%88%d8%b9/

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

 

از آنجا که جذب فالوور کمی زمان بر،سخت و مشکل است، برخی از پیج های تازه تاسیس یا پیج هایی که دنبال کننده کمی دارند می خواهند سریع فالوور اضافه کنند. ریلز های خود را کوتاه و سریع نگه دارید تا بازدید های بیشتری را داشته باشید. نسبت به سایر مجموعه ها ، های فالوور قیمت و کیفیت را متناسب با یکدیگر نگه داشته است. بنابراین ایجاد روابط و درگیر نگه داشتن مخاطبان، مهمترین کاری است که باید روی آن تمرکز کنید. بنابراین همیشه باید نسبت به کامنتها دقت خاصی داشته باشید. با استوریهای اینستاگرام، جمعآوری بازخورد مشتریان میتواند برای شما آسانتر از همیشه و برای مخاطبانتان بسیار جذاب و سرگرمکننده باشد. چالش های اینستاگرام همیشه محبوب بوده اند. چالش های محبوب را آزمایش کنید، از پشت صحنه فیلم بگیرید یا حتی قبل و بعد از محصول خود را به اشتراک بگذارید. برنامه های ویرایش محبوب شامل ویرایشگر Photo توسط Aviary ، Afterlight ، Bokehful و Overgram می باشد. اما از سال 2018 ، این روند مستقیما درون خود برنامه Instagram قرار گرفته است و هرکسی می تواند اقدام کند. در فهرست زیر کنار رونالدو و سلنا گومز، ستارگانی نظیر دواین جانسون، کیم کارداشیان، کایلی جنر، بیانسه و لیونل مسی نیز وجود دارند که به ترتیب تعداد در لیست فالوور قرار گرفته اند. بدین ترتیب میزان تعامل مردم با هر یک از این ده نفر نیز بر اساس تعداد لایک شان سنجیده شده است. گاهی اوقات کاربران با فالو کردن صفحه مشتریان ما و دریافت پاداش، آنفالو می کنند که بسیار نادر است.

و گاهی اوقات نظرات را کامل شمارش نمی کند. ممکن است فالوورها شما را به جای نام کامل با حروف اول نامتان بشناسند. رشد و ارتقا پیج اینستاگرام شما می تواند یک نبرد سخت به نظر برسد، اما اگر از تکنیک ها و استراتژی های درست پیروی کنید، قطعا می توانید فالوور های بیشتری به دست آورید. این در حالی است که اگر بخواهید یک سایت اینترنتی ساده در اینترنت راه اندازی کنید. سه نکته اول ساده و روشن هستند. یک جمله ساده انگلیسی بنویسید اما حتما ذکر کنید که به چه دلیل معروف هستید! یک بیوگرافی بی نقص و کامل بنویسید. مثلا اگر بازیگر هستید بنویسید I’m a famous actor in Iran یا اگر نویسنده هستید I’m a famous writer in iran and internationally. او همچنین به عنوان بازیگر و رقصنده نیز فعالیت میکند. هر چه بتوانید محتوایی در فواصل زمانی معین ارائه دهید که مخاطبان شما در انتظار آن پست ها باشند، اینستاگرام شما را حمایت کرده و پست های شما را بیشتر نشان می دهد.اگر فعالیت شما در اینستاگرام به صورت مستمر باشد، تعداد ریچ روزانه شما افزایش پیدا کرده و باعث می شود پست شما بیشتر دیده شود. افزایش معتبری تعداد ویوها: با خرید ویو اینستاگرام از منابع معتبر، تعداد ویوهای پستهای شما به شدت افزایش مییابد. دریافت ویو رایگان اینستاگرام بدون هیچ مشکلی فیلم های شما را در اینستاگرام تبلیغ می کند و میزان تعامل پروفایل شما را افزایش می دهد. چطور ویو اینستاگرام خود را بالا ببریم؟ اما چطور میتوان در این طوفان از محتوا برجسته شد؟ بعد از دیدن دوره، فهمیدم که اشکال کارم تو نحوه ارائه محصولاتم بود و همزمان یاد گرفتم چطور باید از سودم در زمینه تبلیغات استفاده کنم تا پیجم فالوور بیشتری بگیره.

با این حال، شما باید با تعداد بیشتری از اینفلوئنسرهای کوچک کار کنید تا به همان اندازه مخاطبان یک اینفلوئنسر بزرگ برسید. شما باید روزانه پست و استوری بگذارید. برای دریافت این نشان تائید باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. برای در نظر گرفتن این موضوع، برای حسابی با 20 هزار فالوور، به ازای هر پست، 2.2 هزار حساب اضافی به بازدید کنندگان تبدیل میشوند. در واقع در کامنت مارکتینک شما با نوشتن یک کامنت خاص در زیر پستهای مرتبط با حوزه فعالیتی خود توجه کاربران را به خود و حوضه کاری پیجتان جلب میکنید. واقعی باشید: پروفایل اینستاگرام شما باید نمایانگر شما یا کسب و کار واقعی شما باشد. در اولین مرحله شما باید این برنامه رو از بازار یا مایکت یا … قابل توجه باشید: شما یا شغل شما باید برندی داشته باشید که اغلب در منابع خبری از آن نام برده می شود. یک بخش مهم در این فرم قسمت Known as می باشد که باید شغل خود یا دلیل معروفیت خود را وارد کنید. TikTok یک پلت فرم اصلی برای تبلیغ حساب اینستاگرام شما است. می توانید فرم درخواست را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. سپس می توانید چند TikToks ایجاد کنید که بینندگان را تشویق می کند تا روی پروفایل اینستاگرام شما کلیک کنند. ما به دلیل اهمیت بسیار بالای کاربران خود این امکان را برای شما فراهم کردهایم که حتی بدون پرداخت هیچ هزینه خاصی بتوانید به تعداد فالوور مدنظر خود برسید و سپس در صورت راضی بودن از خدمات ارائه شده، فرایند خرید خود را تکمیل نمایید. بنابراین استراتژی مناسب به بودجه شما بستگی دارد. بنابراین اگر تعدا فالوور جواب معما نیست، چه کسانی می توانند واجد شرایط تأیید شدن در اینستاگرام باشند؟

ریزش این نوع سرویس نهایتا 5 الی 10 درصد میباشد اما به دلیل تغییر هر روز و سختگیرانه شدن الگوریتم اینستاگرام امکان ریزش بیشتری وجود دارد. از کجا ریزش سرویس خرید فالوور اینستاگرام مای ممبر را اندازه گیری کنیم؟ اگر TikTok بخشی از استراتژی بازاریابی شما نیست، می توانید از طریق وب سایت، خبرنامه ایمیل، پادکست یا پلتفرم اجتماعی دیگر، افراد را به اینستاگرام خود هدایت کنید. اینها تنها عواملی نیستند که در پذیرش یا عدم پذیرش درخواست شما تأثیر می گذارند، اما تاثیر قابل توجهی دارند. هنگام تولید محتوا به مسئله «تمایز» توجه ویژه داشته باشید؛ زیرا عنصر تمایز، مخاطبان و فالوورهای شما را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. چگونه از لایو اینستاگرام برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنیم؟ ارائه میدهد که میتوانید از آنها برای سنجش توانایی خود در بازار رقابتی زمینه کاریتان استفاده کنید. اگر به صورت روزانه پست نمی کنید یا از استوری ها و سایر ویژگی های موجود در دسترس عموم استفاده نمی کنید، بهتر است این کار را شروع کنید. بنابراین حتی اگر نام کاربری نادر و خاصی داشته باشید هم این احتمال وجود دارد که شخص دیگری نام کاربری مشابهی داشته باشد. برقراری تعامل با مخاطبان باعث میشود هم فالوورهای فعلی شما در پیج بمانند و هم با اعتمادسازی که شکل میگیرد، شما توسط خود فالوورها به سایرین معرفی شوید. منحصر به فرد باشید: پروفایل شما باید تنها حساب (مجاز) شما یا کسب و کار شما باشد. قبل از درخواست، باید تمام تلاش خود را انجام دهید و حساب خود را شایسته دریافت تیک آبی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که درخواست را پر و ارسال کنید.

اکنون درخواست شما آماده ارسال است. البته این بهترین حالت است زیرا در این حالت شما تنها پول خود را از دست داده اید. البته در بالا گفتیم که تعداد فالوورها به تنهایی نمی تواند عامل تعیین کننده ای باشد. البته فکر بدی هم نیست … اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیست. سوالات زیادی در مورد اینکه شما چه نوع تضمینی برای فالوور بدون ریزش خود به ما میدهید و آیا واقعاً فالوورهای ارسال فاقد ریزش است یا خیر از ما پرسیده میشود. ضرورت خرید ممبر برای ایتا به دلیل چندین عامل مهم و اثرگذار در توسعه و تقویت حضور شما در این پیامرسان اهمیت دارد. اپلیکیشن اینستا اسمارت که برای ساخت اپلیکیشن استفاده می شود به API وبسایت شما متصل میشود به همین دلیل کلیه امور مربوط به انجام و پیگیری سفارش خودکار انجام خواهد شد. به همین دلیل است که امروزه به کسانیکه در ایتا کانال و یا گروهی دارند، پیشنهاد میشود برای رونق کسب و کارشان نسبت به خرید ممبر ایتا اقدام کنند. بسیاری از عوامل دیگر بر پذیرش یا عدم پذیرش درخواست تأیید شما تأثیر دارند. خود این نشان به طور خودکار شما را به یک اینفلوئنسر موفق در اینستاگرام تبدیل نخواهد کرد. از آنجا، پیوندی به تنظیمات (settings) مشاهده خواهید کرد. با این حال، کیفیت مهم تر از کمیت است و ایجاد محتوا با کیفیت که ارزش واقعی را برای مخاطبان شما ایجاد می کند، اولویت کار است. ما به شما توصیه می کنیم برای راحت تر کردن کار خود از سایت های تشخیص فالوور فیک و غیر فعال استفاده کنید که “درصد فالوور غیرفعال” آنلاین را به شما ارائه می دهند و شما می توانید به سرعت آن ها را حذف کنید. توجه: وارد کردن مشخصات جعلی یا غیر واقعی می تواند باعث از بین رفتن اعتبار یا حتی پاک شدن حساب شما شود.

هیچ قانون واضح و روشنی در مورد تعداد دقیق فالوورهای مورد نیاز برای تأیید شدن در اینستاگرام وجود ندارد. شما میتوانید برای راحتتر شدن کار خودتان، کل این فرآیند را به شرکتهایی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکنند بسپارید. در این راهنما، نحوه تأیید شدن در اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد، همچنین 5 نکته اضافی برای اطمینان از دریافت تیک آبی رنگ را پوشش می دهیم. آموزش ۱۵ ترفند بسیار جالب اینستاگرام که هر کسی نمی داند! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن! در نتیجه، انتشار هرگونه لینک مرتبط با پروکسیهای تلگرام و یا فیلتر شکن در آن ممنوع است. در ایتا چگونه لینک بفرستیم؟ پس میتوانید لینک به سمت فروشگاه و حساب کاربری اینستاگرامتان را در بازفید تبلیغ کنید. بنابراین برای افزایش فالوور در اینستاگرام بهتر است علاوه بر اینکه هشتگ اختصاصی خود را در پروفایل خود قرار می دهید ، به صورت آفلاین نیز به تبلیغ هشتگ اختصاصی خود روی بنرهای تبلیغاتی ، بروشورهای چاپی ، کارت ویزیت شرکت و سایر نمادهای فروشگاه یا شرکت خود بپردازید . در نظر بگیرید که پست های شما در مجموع چگونه به نظر می رسند، و وقتی شخصی برای اولین بار در نمایه شما قرار می گیرد، چه تاثیری از پیج شما میگیرد. این ربات هوشمند که به تازگی هسته خود را آپدیت کرده، می تواند به راحتی حذف فالوور فیک را در پیج شما انجام دهد. خرید بازدید ارزان اینستا ، خرید لایک و فالوور، از جمله اقداماتی است که بسیاری از صاحبان صفحات اینستاگرامی، برای افزایش اعتبار صفحه خود انجام میدهند. در نهایت بیشترین فالوور اینستا ۲۰۲۰ با عدد ۲۱۱ میلیون نفر به کریستیانو رونالدو اختصاص دارد.

هیچ چیز رسمی نبود و بسیاری از افراد با وعده های دروغین از دیگران سوء استفاده می کردند. هشتگ های اینستاگرام یکی از بزرگترین ابزار های رشد در اختیار شماست و نباید از آن غافل شد. خب، همین اصل در مورد اکانت اینستاگرام شما نیز صدق می کند. هر چه میم شما با اعضای جامعه شما نزدیکی بیشتری داشته باشد، احتمال به اشتراک گذاری آن بیشتر و بیشتر می شود. رتبه دهم و یازدهم صفحههای پرطرفدار ایرانی اینستاگرام بدون اختلاف متعلق به الناز شاکردوست و آرمین زارعی (آرمین ۲afm) با ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دنبال کننده است. الگوریتم اینستاگرام پست ها و استوری ها را بر اساس علایق شما رتبه بندی می کند. اجتناب از کلاهبرداری: مراقب خدمات شخص ثالث یا افرادی باشید که ادعا می کنند می توانند تأیید حساب شما را تضمین کنند. برای افزایش شانس خود، چند کار وجود دارد که باید قبل از ارسال درخواست انجام دهید. افزایش فالوور اینستاگرام پروسه ای زمان بر هست. Category: دسته ای را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با حساب شما داشته باشد. فراموش نکنید که وقتی شخصی وارد نمایه شما می شود، می خواهد فوراً بفهمد حساب شما چیست؟ به ویژه وقتی روی چیزی که در فرهنگ عامه پرطرفدار است دست میگذارید. اما در کسب و کارهای آنلاین و معروف، تا حدودی قضیه به این شکل پیش نمیروند و تنها با داشتن یک یا دو مهارت ویژه در زمینه اینستاگرام و حرفهای بودن در آن زمینه، میتوانید به عنوان یک ادمین اینستاگرامی کار کنید. برخی از حساب ها حتی با کمتر از 10،000 فالوور هم به این هدف می رسند. سیو شدن هم یکی از مهمترین مولفههای اینستاگرام برای تشخیص پیجهای زرد از پیجهای اصیل و پرمحتواست. 1- افزایش شناخت و دیده شدن: یکی از مزایای اصلی داشتن فالوور زیاد در اینستاگرام، افزایش شناخت و دیده شدن شما در بین کاربران است.

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

 

تکیه امیر چقماق در سال ۱۳۳۰ و مسجد امیرچقماق در سال ۱۳۴۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیدند. این مجموعه از آثار قرن نهم هجری است که امیر جلال الدین چخماق از سرداران و امرای شاهرخ تیموری هنگامی که به حکومیت یزد رسید با همکاری همسر خود ستی فاطمه خاتون برای آبادانی شهر آن را بنیان نهاد. معاون میراث از هزینهکرد بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برای ابنیه تاریخی شهرستان بافق نیز اشاره داشته و در اینباره اظهار کرد: کوچه مسجد جامع بافق، پشت بام میدان خان، ساباط مسجد جامع، خانه فقیهیها، حمام تاریخی ملا مراد بافق و بقعه قاضی میرجعفر نیز در سال جاری مرمت شدند. ↑ «روزانه بیش از ۶ میلیون لیتر بنزین در اصفهان مصرف میشود». نزدیک طلوع یا غروب خورشید به کوه صفه رفته و از ورودی پارک تا آبشار مصنوعی را راهپیمایی کنید و از مشاهده منظره سرتاسری دشت اصفهان لذت ببرید. برای اینکه شاه عباس بتواند همراه خانواده خود روی این پل بنشیند و از تماشای مناظر از روی این پل لذت ببرد، شاه نشینی در وسط پل ساخته شد. پس از بزرگ تر شدن آن که حدود ۷ متر به فضای آن اضافه شده بود، مهمان ها بتوانند در آن فضا بنشینند و از آن لذت ببرند. اگر قصد سفر به اصفهان را دارید، می توانید از طریق پلتفرم اسنپ روم انواع اقامتگاه ها را رزرو کنید و چند روزی را مهمان اصفهان و اصفهانی ها باشید! پیشنهاد می کنیم پیش از سفر به اصفهان و بازدید از بناهای تاریخی آن، از طریق اسنپ روم اقامتگاه موردنظر خود را رزرو کنید تا خیالتان بابت محل اقامت راحت باشد. در مورد طول و ارتفاع و باب های بخش شمال-جنوبی و شرقی- غربی توضیح دادیم و از این اعداد و ارقام که بگذریم می خواهیم کمی تصویرسازی کنیم که اصلا معماری بازار خان یزد چطور شکل گرفته و چه حسی به کسانی که زیر طاق های شرقی اش قدم می زنند می دهد.

Free PSD islamic new year horizontal banner template with floral design این مسجد زیبا دارای 7 درب ورودی می باشد که در زیر به آنها اشاره شده است. اما این فوارهها نیز مانند آینهکاری بر روی ستونها، از بین رفتهاند. آخوندی با بیان اینکه امروز چرخه اقتصادی ما در بافتهای تاریخی و کهن همچنان بر روی کشاورزی بوده و اقتصاد مدرن در بیرون این بافتها شکل گرفته است، اظهار کرد: این انقطاع را در زمان فعلی به صورت کاملا آشکار در حوزه اجتماعی، اقتصادی و کالبدی میتوانیم ببینیم، چرا که ما نتوانستیم خود را بازآفرینی کرده و در نهایت باعث ایجاد نوعی انقطاع تاریخی در کشور شدیم. در همین کرباس در مقابل در ورودی دری دیگر با دو سکو وجود دارد که راه ارتباطی این کرباس با حیاط پشتی می باشد. این بنا 1800 مترمربع مساحت و 38 متر ارتفاع دارد. کتیبه نیز در بالای این درب قرار دارد که با گذشت زمان قسمتی از آن از بین رفته است. ستونهای این ایوان از جنس چوب چنار و کاج است و روی چهار شیر سنگی قرار دارند. عاشقان کافهگردی به هیچ عنوان نشستن در این کافه را از دست نمیدهند. صفه درویش پیش از سال 515 ه.ق به عنوان آخرین ایوان در دوره سلجوقی در ضلع شمالی این مسجد به صورتی متفاوت ایجاد شد. جالب است بدانید که شاه عباس اول که همیشه سواره تردد می کرد، هنگامی که برای تردد از این درب نزدیک به آن می شد، از اسب خود پایین می آمد و تعظیم کنان وارد کاخ خود می شد. در زمان کوچ اجباری، ارمنیان برای آمدن به ایران از همه چیز چشم پوشی کردند اما نتوانستند از کتاب هایی که در خانه های خود داشتند، بگذرند و با تحمل زحمات و سختی های فراوان کتابهای زیادی را با خود به ایران و محله جلفا آوردند. مهمترین بخش خانه در جبهه شمالی حیاط قرار دارد.

در دو گوشه طبقه اول دو راه پله مارپیچ قرار دارد که می توانید از طریق آن ها می توانید به طبقه فوقانی راه بابید. در پشت ایوان جنوب شرقی مسجد در حیاط، اتاق گنبد وجود دارد که با موزاییک فاینس تزئین شده است. چهار طیقه بر روی کاخ عالی قاپو قرار دارد که هر دو طبقه علاوه بر اتاق های که دارد دارای تالاری بزرگ نیز می باشند. ساختمان اصلی بنا کمی جلوتر قرار گرفته و این قسمت که حدفاصل بین ورودی تا ساختمان اصلی محسوب میشود، طاقهای جناغی دارد که در طبقات دیگر، همین طاقها بهشکل کوچکتر طراحی شدهاند. سبک کشتهبری در زمان صفویان شکل گرفت و این نوع گچبری از نمای دور به نقاشی شباهت دارد. در سبک تنگبری، نقوش گلدان، بطری، صراحی و دیگر ظرفها در گچبریها دیده میشوند. خانه های تاریخی در یزد، با سبک معماری مخصوص این اقلیم و قدمت طولانی خود، به زیبایی هر شهر جلوه خاصی بخشیده اند؛ از جمله یکی از زیباترین عمارت ها می توان به خانه آقازاده، که تصویر آن روی اسکناس های 2 هزارتومانی است، اشاره کرد. اما آیا تا کنون از خودتان پرسیده اید که چرا این کاخ، عالی قاپو نام گرفته است؟ معماری این کاخ، ترکیبی از هنر معماری چینی، ایرانی و فرنگی است و مشتمل بر یک ایوان اصلی (بزرگ) به طول ۳۸ متر، عرض ۱۷ متر و ارتفاع ۱۴ متر است که رو به شرق ساخته شده است. پس از آنکه شاه عباس اول در سالهای 973 تا 977 خورشیدی پایتخت صفویان را از قزوین به اصفهان انتقال داد، ساخت این عمارت به عنوان مقر و دولتخانه حکومتی سلاطین صفوی آغاز شد. عالی قاپو که در 6 طبقه ساخته شده، در دوره صفویان بزرگترین بنای پایتخت محسوب میشد. آکواریوم اصفهان یکی از جاذبه های بسیار دیدنی تور اصفهان به شمار می آید که به عنوان بزرگترین آکواریم کشور شناخته شده است.

این کاخ با نام های دیگری هم شناخته می شود که مهم ترین آن ها عبارتند از: دولتخانه مبارکه نقش جهان و قصر دولتخانه. این بنا مانند بسیاری بناهای تاریخی دیگر، بارها مورد بازسازی قرار گرفته تا به شکل امروز درآمده است. شاید گمان کنید که این عمارت تنها به خاطر قدمت تاریخی خود مورد توجه قرار گرفته است در حالی که تزئینات حیرتانگیز این کاخ هر بینندهای را مجذوب خود میکند. میدان نقش جهان به همراه عمارتهای ستودنیاش، جزو شاهکارهای معماری عصر صفویه هستند که هوش از سر هر بینندهای میبرند. این عمارت یکی از نمونههای باغهای سلطنتی به جا مانده از دوران صفویه به شمار میرود که هسته اصلی چهل ستون برای پذیرایی از مهمانان دربار و انجام مراسمات استفاده میشد. ترکیب دو واژهٔ مسجد و جامع به صورت «المسجد الجامع» یعنی مسجدی که برای برگزاری نماز و به ویژه نماز جمعه در نظر گرفته شدهاست و اما «مسجد الجامع» را میتوان مانند: امر و یوم در نظر گرفت. در بسیاری از کشورها مسجد جامع یزد به عنوان نمادی از این استان و حتی نمادی از کشور ایران مطرح است و این بنا در شمار نخستین بناهای عظیم و پرقدمت کشور به شمار می رود. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی مسجد جامع یزد به طور کامل بپردازیم و اطلاعات آن را ارائه کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید. ورود و بازدید از میدان نقش جهان برای همگان رایگان است؛ اما اگر قصد بازدید از هر یک از بناهای آن را داشته باشید، باید هزینهای مخصوص پرداخت کنید. اصلا اصفهان جایی برای فراموشی غصههاست! جایی برای ماندن، تماشا و شاید عاشقی. سمیعی با افسوس زیاد از این بنای تاریخی و نگرانی که از تخریب آن وجود دارد میگوید و ادامه میدهد: شهرداری با مالکان این مغازهها برای تملک این فضا وارد مذاکره شده و خوشبختانه مالکان هم اعلام آمادگی کردهاند، اما میراث فرهنگی باید وارد عمل شود که متأسفانه هنوز هیچ اقدامی انجام نداده است!

این مسئله هم یکی از دلایل نام گذاری این کاخ به نام عالی قاپو شد. با وجود آن که امروزه برج های بسیار بلندی وجود دارد، اما اگر به آن زمان و امکاناتی که برای عمارت ها وجود داشت نگاه کنید متوجه می شوید که ساخت چنین عمارتی اصلاً کار ساده ای نبوده است. گلخانه هایی با مساحت ۷۰۰ مترمربع در شمال شرق باغ ساخته شده که بازدید از انواع گل در فصل های سرد سال برای مهمانان باغ را ممکن ساخته. بنابراین عالی قاپو به یکی از معدود کاخ هایی تبدیل شد که در آن، طرب و موسیقی وجود داشت. در نهایت ساخت این کاخ بزرگ توانست قدرت و عظمت پادشاهی صفویان را به رخ تمام دنیا بکشد و نام عالی قاپور روی این کاخ باشکوه و عظیم قرار گرفت. جاذبههای تاریخی دیگری در نزدیکی این بنا قرار دارند که در ادامه معرفی خواهند شد. بنابراین در این مرحله، عالی قاپو به نماد شکوه این حکومت تبدیل شده بود. بخشی از عمارت اولیه مربوط به استراحت پادشاه، بخشی مربوط به مهمان های خارجی و بخش دیگری برای پذیرایی مهمان ها بود. نیمه اول سال، بهترین فصل برای گردش در تنگه رود قر است. در نیمه اول سال، از ساعت 9 تا 16:30 میتوانید برای بازدید از این عمارت اقدام کنید. ساعات بازدید از این کاخ در نیمه دوم سال نیز مشابه نیمه اول سال بوده با این تفاوت که نمیتوانید در روزهای جمعه هنگام نماز جمعه، ایام سوگواری و اعتکاف از عالی قاپو بازدید کنید. پس از آن در زمان سلطنت شاه عباس دوم صفوی ، ساختمان آن تکمیل و در ساختمان مرکزی این عمارت تغییراتی کلی اعمال شد و تالار آیینه، تالار ۱۸ ستون، دو اتاق بزرگ شمالی و جنوبی تالار آینه، حوض بزرگ مقابل تالار، ایوان های طرفین سالن پادشاهی و آینه کاری و کاشی کاری دیوارها و سقف ها افزوده شد.

توصیه میکنیم در سفر به یزد دیدن این کوه دیدنی و پر ماجرا را از دست ندهید و با رفتن چنین مکانهایی بیشتر با سنت های مردم قدیم و گذشته های دور کشور ایران نیز آشنا میشوید. برای این کار لازم است به صفحه راهنمای سفر به یزد بروید و اطلاعات گردشگری را درباره انواع مکانهای تاریخی و مناطق طبیعی یزد برداشت کنید. برای بازدید از مناطق تاریخی و تماشایی یزد باید سفر چند روزه ای به این کهن شهر داشته باشید. در سفر به اصفهان و بازدید از عمارت عالی قاپو بسیار حیف است که از جاهای دیدنی اطراف آن دیدن نکنید، برای همین در این بخش از مقاله تعدادی از این جاذبهها را که به این عمارت نزدیک هستند را معرفی کردهایم تا با بازدید از آنها تجربه و خاطره لذتبخشی در خاطر خود ثبت کنید. در فارسی، علاوه بر حوض، واژه استخر برای حوضهای بزرگ، و حوضچه و حوضک برای حوضهای کوچک رایج است. بر اساس گفته ها، این کاخ در دوران سه پادشاه بزرگ، یعنی پادشاهی شاه عباس اول، شاه عباس دوم و شاه سلطان حسین انجام شده است. ساخت کامل کاخ عالی قاپو در طول پادشاهی شاه عباس اول، شاه عباس دوم و شاه سلطان حسین صورت گرفته است. شاه عباس اول در ابتدا یک کوشک ساده در میان این باغ احداث کرد اما شاه عباس دوم اقدامات لازم برای توسعه کاخ را انجام داد و با ساختمان ها، تالارها، فضای مجزای پذیرایی از مهمانان خارجی، تزیینات و ستون هایی که احداث کرد شرایط لازم برای به وجود آمدن کاخ چهلستون را فراهم نمود. احداث بلوار بزرگ و عریض به نام چهارباغ و باغ های ایرانی دوست داشتنی که کاخ چهلستون تنها یکی از این طرح ها بود.محوطه سرسبز چهلستون از مهم ترین قسمتهای یکی از باغ های سلطنتی بود که در واقع گذرگاه ارتباطی چهارباغ به میدان نقش جهان به حساب میآمد .در زمان شاه عباس کبیر، عمارت کوشکی در وسط این باغ ساخته شد تا در آنجا از مهمانان خارجی و داخلی پذیرایی شود.

هشت بهشت کوشکی دو طبقه است که در میان باغی بزرگ احداث شده است. حجرههای امروزی دور میدان در واقع طاقهایی بودند که برای محافظت از بناها ایجاد شدند.پیش از حکومت صفویان، باغی بزرگ و بناهای نظامی از دوره تیموریان و آق قویونلوها در محل فعلی میدان نقش جهان وجود داشت. در تعطیلات بهاری، تعداد گردشگران در اصفهان افزایش مییابد و اگر تحمل جمعیت زیاد را ندارید، بهتر است پاییز را برای سفر خود انتخاب کنید. با ادامه این مقاله جذاب یول بیری که در آن به طور کامل از عمارت زیبای عالی قاپو صحبت کردیم، همراه باشید که تماشاگر چندین عکس خوشمنظر از این کاخ باشیم، هرچند نمیتوان جذابیت و چشمنوازی این عمارت را با چند تصویر نشان داد و درک کرد، اما دیدن آنها رغبت و شوقی است تا که بار سفر را ببندیم و راهی این شهر زیبا و جاذبههای دیدنیاش شویم. این شیوه در کلیساهای سورپ آستواتزاتزین (مریم مقدس 1613م) سورپ گریگور لوساوُریچ (1612م)، سورپ بِتقحم(بیت اللحم) (1628م) و سورپ آرِماتاتسی، در مجموعۀ کلیسایی وانک، دیده می شود. بهترین مسیر برای رسیدن به کلیسای بیت لحم از سمت زایندهرود، خیابان توحید خواهد بود، مقابل خیابان نظر پیاده شوید و با ورود به خیابان نظر میانی و عبور از چند فروشگاه و پاساژ به درب کوچک کلیسا خواهید رسید. این ارادت باعث شد تا دری از جنس نقره برای بارگاه امام علی (ع) نصب شود و یکی از درب های حرم امام علی (ع) را به منظور تبرک به آن جا بیاورد. در آن زمان، این ایوان کوچک ساخته شده بود و فضای کافی برای میزبانی شاه از مهمان ها نبود. معماری و طراحی این خانه در نوع خود منحصر به فرد بوده و برای ساخت آن از خشت و گل استفاده شده است. در بالای این کاخ جذاب سه طبقه دو قسمتی وجود دارد و به همین دلیل گفته میشود که عالی قاپو در مجموع 6 طبقه دارد.

این قبله یابی که با استفاده از ابزارهای آن زمان صورت پذیرفته تنها هفت درجه با جهت واقعی قبله اختلاف دارد. گفته شده است که عمر و قدمت برخی از کتب این کتابخانه بیش از 400 سال قدمت دارد. قلعه کاظم داشی (کاظم خان) ــ این قلعه صخره ای با ارتفاع بیش از سی و پنج متر به صورت شبه جزیره در ساحل دریاچه ارومیه قرار دارد، در گذشته این محل یکدر و قرخلار (چهل تن) نامیده میشد. به این سبب این خیابان را “هزار درخت” نیز میگفتند که عرض ۴ تا ۵ متر و طولی بیش از ۲۰ کیلومتر داشت و به سمت رحیمآباد میرفت. همین مسئله باعث شد تا شاه عباس دستور دهد تا این میدان گسترش پیدا کند و بزرگ تر شود. از تاریخ دقیق آغاز و پایان ساخت عمارت عالی قاپو اطلاعاتی در دسترس نیست، اما بعضی از مورخان بر این باورند که ساخت این کاخ به دستور شاه عباس اول آغاز شد اما تزئینات آن پس از مرگ وی تکمیل شد. نمیدانم شما از آن دسته آدمها هستید که مایلند به گاه سفر بیشتر در چشماندازهای طبیعی جولان دهند و با بهرهگیری از روح طبیعت بکر و زیبا، روان خود را آرام کنند یا بیشتر دوست دارید به مکانهای دیدنی و تاریخی بروید و سر از کار گذشتگان درآورید؛ البته بعضیها هم هستند که این هر دو را با هم میخواهند. رزرو یک اقامتگاه مناسب برای داشتن یک سفر جذاب و بینظیر، بسیار مهم است و میتواند باعث هر چه جذابتر شدن سفر شما شود. در میان آنها میتوان منبر مرمری یکپارچه ای را مشاهده کرد که در نوع خود بسیار جالب توجه است و حالت عمودی آن میتواند بیانگر بی نظیر بودن آن در بین سایر منابر مساجد به شمار آید. سخن درباره کلیسا وانک به پایان رسید اما مطمئن باشید که این مکان تاریخی زیبا، میتواند رمز و رازهای بسیاری داشته باشد.

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰


مزایا و معایب انواع ورق ها، ورق های آلیاژی فلزی، کاربردها و خواص بسیار متفاوتی دارند و هر کدام در بخش های مختلف صنعت کاربرد دارند. مزایا و معایب انواع ورق فلزی از جمله موارد مهم برای افرادی است که در زمینه خرید و فروش پروفیل استیل فعالیت می کنند. در این مقاله می خواهیم مزایا و معایب انواع ورق های فلزی را به تفصیل ارائه دهیم. ورق های فلزی انواع مختلفی دارند و هر کدام برای مصارف خاصی در صنایع مختلف استفاده می شوند.

انواع ورق فلزی

انواع مختلفی از ورق های آلیاژی فلزی وجود دارد. برخی از آنها با ترکیب آهن و کربن ساخته شده اند.

مزایا و معایب ورق های فلزی مختلف

در این قسمت پس از آشنایی با پانل های فلزی معروف و پرکاربرد به بررسی ویژگی های مثبت و منفی آنها می پردازیم:

مزایا و معایب انواع کاغذ، ورق گالوانیزه

ورق فلزی معمولاً در معرض خوردگی و سایش است و در طول زمان آسیب زیادی می بیند. کارشناسان صنایع فلزی به این نتیجه رسیده اند که با پوشش دادن (گالوانیزه) ورق های فولادی، آسیب و خوردگی به حداقل می رسد.

مزایای

مهمترین ویژگی این نوع ورق مقاومت بالای آن در برابر انواع خوردگی و سایش است. ورق های گالوانیزه بهترین مقاومت را در برابر محیط های اسیدی و رطوبتی دارند. بنابراین در بسیاری از زمینه ها از آنها استفاده می شود. مزایای دیگری از فلز گالوانیزه وجود دارد:

هزینه کمتر نسبت به سایر ورق استیل

طول عمر آن در حدود 30 سال است که در مقایسه با سایر کفپوش های فولادی بسیار خوب و خوب است.

مقاومت در برابر آسیب های فیزیکی جزئی

امکان آماده سازی در کمترین زمان ممکن

بازرسی ایمنی ساده (سلامت برگ را می توان با بازرسی چشمی سطح برگ تایید کرد).

معایب

بارزترین نقطه ضعف ورق های گالوانیزه مشکلات و مشکلات مربوط به جوشکاری آنها است. جوشکاری این نوع ورق ها تا حدودی پیچیده و تخصصی است و در نتیجه گازهای سمی و خطرناکی در محیط منتشر می شود که در دراز مدت باعث آسیب جدی به سیستم تنفسی و ریه تکنسین می شود.

مزایا و معایب انواع ورق کاغذ سیاه

تخته سیاه به روش نورد گرم تولید می شود و یکی از پرکاربردترین انواع فلز در صنایع مختلف است. این فلز به طور گسترده ای در بدنه خودروها، نفتکش ها و کارخانه های کشتی سازی استفاده می شود.

مزایای

یکی از مهمترین فواید برگ سیاه تطبیق پذیری آن است. این ورق به دلیل انعطاف بی نظیری که دارد اغلب به جای ورق های سرد یا روغنی در صنعت استفاده می شود. برخی از ویژگی های خوب پارچه مشکی عبارتند از:

قیمت مناسب تر از صفحه روغن است.

نحوه ساخت، برش و استفاده از آنها در مدت زمان کوتاهی اتفاق می افتد.

آنها در بسیاری از صنایع استفاده می شوند.

کاستی

سطح ورقه های مشکی صیقل داده نمی شود و این نقطه از نظر بسیاری از اساتید یک عیب محسوب می شود. همچنین ذکر این نکته ضروری است که معایب و مزایای انواع ورق های فلزی در مقایسه با سایر ورق ها مشخص می شود و معایب و مزایای ورق ها نیز وجود دارد.

به طور کلی ورق سیاه نسبت به ورق های تولید شده با نورد سرد استحکام کمتری دارد و در نتیجه استحکام آن چندان مناسب نیست.

ورق های سیاه مهفا به دلیل استفاده در سیستم های خنک کننده دارای سطح سختی هستند. در نتیجه تماس فیزیکی با این ورق ها به آنها آسیب می رساند.

علاوه بر بحث کاربردها، معایب و مزایای ورق فولادی نیز مهم و کاربردی است. افراد در این کسب و کار باید دقیقاً یاد بگیرند که نقاط ضعف و قوت هر سایت چیست که به آنها کمک می کند خرید ایمن تر و مطمئن تر داشته باشند.

مزایا و معایب انواع صندلی های کاغذی و سرد

صفحات سرد که در بازار با نام "روغن ورق" نیز شناخته می شوند، با نورد سرد تولید می شوند و معمولا در کنار صفحات سیاه نورد گرم قرار می گیرند. کاربرد اصلی ورق سرد تولید ورق گالوانیزه می باشد. اما حتی اگر گالوانیزه نباشند استفاده می شوند.

مزایای

برگ های روغنی ظاهری زیبا و شفاف دارند. برای این منظور در بسیاری از قسمت های سطح قطعه استفاده می شود. از دیگر مزایای این ورق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاومت بالا در برابر فشار ناگهانی و آسیب فیزیکی

رنگ بندی خوب نسبت به سایر ورق ها

فرصت های تولید در اندازه ها و ابعاد مختلف.

حفظ مقاومت و قدرت در فراوانی

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

 

وجه دیگری از غرفه نمایشهای تئاتری را به نمایش میگذارد و به پردهای غنی از تاریخ و فرهنگ ایران میپردازد. رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان تهران در ادامه اظهار کرد: مصرف پارچه فصلی است و ما همیشه پارچه مصرفی دو فصل پیش رو را به کارخانههای خارجی سفارش میدهیم و به ناچار برای تهیه وجه مورد نیاز باید پارچههای موجود را بفروشیم. در تازهترین دوره برپایی دهکده جهانی دبی مجموع غرفههای موجود به ۲۷ عدد رسید. از جمله محصولات برجسته موجود در غرفه ایران در دهکده جهانی دبی می توان به فرش، خشکبار، پسته، زعفران، پشمک، گز و منسوجات اشاره کرد. همانطور که قبلا عرض کردیم اکثر کارخانجات بزرگ از بازار دبی برای فروش بیشتر محصولات خود استفاده میکنند. شهربازی: شهربازی پیشرفته و هیجان انگیز را می توانید در دهکده جهانی ببنید و اگر می خواهید ادرنالین خون تان را بالا ببرید می توانید از وسیله های بازی که در شهربازی دهکده جهانی دبی وجود دارد نهایت استفاده را کنید. سرسره یو شکل است و افراد می توانند با تیوب بر روی آن آدرنالین خونشان را بالا ببرند. امکانات این هتل دبی به قدری بالا است که هیچ کدام از هتل های دبی نتوانسته اند، جایگزین این هتل شوند. برج زیبای العرب برای گردشگرانی که راهنمای سفر دبی را مطالعه کردهاند، مکانی تقریباً شناختهشده است. اگر یکبار به دبی سفر کرده باشید و تمام بازارها را دیده باشید حتما به این فکر خواهید افتاد که دوباره برای خرید به آنجا بروید. در این مقاله از مجله گردشگری لستسکند انواع تفریحات دبی در سبکهای مختلف، به همراه قیمت و آدرس آورده شدهاند تا بتوانید از ابعاد مختلف شهر را بررسی کنید و برنامهریزی کاملی برای خود داشته باشید.

Free photo black brick wall در دهکده ی جهانی دبی شما حجم زیادی از رنگ ها، نورپردازی های مختلف، لهجه ها و گویش های متفاوت آشنا خواهید شد و نمایش های کودکانه و اجرا های بین المللی در این دهکده سبب می شود تا حس بسیار خوبی را داشته باشید. عروسک گردانی: با قدم زدن در خیابان های شهرک دبی، شاهد عروسک های خیابانی زیادی هستید. خانه تسخیرشده هیستریا در خیابان مرکز مالی دبی واقع شده و همه روزه از ۱۱ صبح تا ۱۲ شب باز است. هتل Avani Palm View دبی در نزدیکی خیابان شیخ زاید و جزیره پالم جمیرا قرار دارد و همین امر دسترسی این هتل به نقاط مختلف دبی را آسانتر کرده است. بادانلود پاورپوینت هتل برج العرب دبی با تری دی ارائه شده در این بخش تحلیل کامل برج العرب دبی به صورت پاورپوینت همراه با فایل کد طرح سه بعدی برج العرب دبی را در اختیار خواهید داشت که نتنها میتوان از آن به عنوان منبع مطالعاتی در زمینه معماری برج العرب مورد استفاده قرار گیرد می توان از آن به عنوان پروژه آماده دانشجویی در زمینه تحلیل و برسی نمونه موردی برج مورد استفاه قرار داد. سنگ مرمر استفاده شده در دیوارها و کف پوشهای هتل از جنس همان سنگی ست که توسط هنرمند ایتالیایی میکل آنژ برای خلق بسیاری از مشهورترین مجسمههایش استفاده شده است. دهکده جهانی دبی گنجینه ای از گزینه های سرگرمی است که اطمینان حاصل می کند که بازدیدکنندگان در هر قدمی مجذوب خود می شوند.

دهکده جهانی دبی تلفیقی فریبنده از فرهنگ، سرگرمی و خرید است که گواهی بر تمایل دبی به نوآوری و عظمت دارد. در صورت تمایل میتوانید کمد و حوله هم از خود پارک کرایه کنید. میتوانید در آنجا دراز بکشید و ارتعاشات مخصوص دریافت کنید. برج تجارت جهانی دبی، بر فراز بالاترین طبقهی خود یک سکوی بازدید دارد که از آن میتوانید تصاویر پانوراما از دبی را ببینید و لذت ببرید و البته ورودی آن از برج خلیفه ارزانتر است. حال که در این مقاله همراه با مجله گردشگری ره بال آسمان بر بال نوشته سوار شدید و به قلب شهر دبی و عبادتگاه ارزشمند مسلمانان این شهر یعنی مسجد جمیرا سفر کردید، وقت آن رسیده تا برای تماشای سنگتراشیهای ظریف روی گنبد و منارهها و نقشونگارهای دیوارهای محوطه داخلی این مسجد باشکوه آماده سفری خاطرهانگیز به مقصد دبی شوید. پس میتوان گفت حداقل هزینه سفر توریستی به دبی 35 میلیون به ازای هر نفر است. تمامی این تلاش ها که تلاشی بیست ساله بود، تبدیل به یک دهکده جهانی شد که امروزه تبدیل به قطب گردشگری و توریستی در امارات متحده عربی شده است و هر ساله بیش از 5 میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. در طول بیست و سومین دوره این دهکده، از سال 2019 تا 2018 و به مدت 166 روز، تعداد بازدیدکنندگان از مرز 7 میلیون گذشت.

فعالیت ها. بازدیدکنندگان میتوانند در فعالیتهایی مانند تپهبازی، شتر نوردی، سندبورد سواری، سافاری در صحرا شرکت کنند و مناظر خیرهکننده غروب و طلوع خورشید را تجربه کنند. موقعیت خیره کننده این کمپ در میان تپه های شنی و پوشش گیاهی بیابان، مناظر خیره کننده و فضایی آرام را فراهم می کند. غرفه کره: این غرفه میتواند برای علاقهمندان به کشور کره بسیار جالب باشد از سبک خیابانها و معماری ساختمانهای کره تا نحوه پوشش خاص کرهایها همه و همه در این غرفه به طرز هنرمندانهای به نمایش گذاشته شده است. تعداد غرفه کشورها در هر دوره از دهکده جهانی دبی میتواند متغیر باشد، اما معمولاً در هر دوره تازه به تعداد غرفه کشورها افزوده میشود و کشورهایی که غرفه آنها در دورههای قبلی به نمایش درآمده است همچنان پابرجا میماند. این دستهبندی شامل کشورهای منطقه منا، کشورهای خاور دور، قاره آفریقا، قاره اروپا، قاره آمریکا و منطقه آسیای جنوبی میشود. فقط ماشین خود را به این منطقه بسیار شلوغ نیاورید چون پیدا کردن جای پارک چالش بزرگی است. فقط کافی است برخی نکات ایمنی را در این شهر رعایت کنید. از زمانی که به دهکده جهانی ورود پیدا می کنید در واقع قدم در تفریح و شادی گذاشته اید و تنها شادی را تجربه خواهید کرد زیرا دهکده جهانی دبی دارای تفریحات مختلفی است که برای همه ی سنین مناسب می باشد. دهکده جهانی دبی یک اودیسه گیرا است که بازدیدکنندگان را در یک تور گردبادی از فرهنگ ها، غذاها و خلاقیت های جهان جابه جا می کند. در داخل غرفه نیز اجراها و نمایشهای سرگرمکننده زیادی برقرار است و برای مدت طولانی بازدیدکنندگان را مشغول خود خواهد کرد. اشنایی با مراکز خرید عمده فروشی دبی، برای کسانی که به قصد خرید به این شهر سفر کرده اند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

قبل از سفر به دبی ابتدا باید ویزای آن را بگیرید. در این مقاله قصد داریم به معرفی چشم دبی ain dubai (عین دبی) که به زیبایی هر چه تمام تر در خط افق شهر دبی خودنمایی می کند بپردازیم. اسلاید زیر پایتان کنار می رود و شما در داخل لوله ای با سرعت 60 کیلومتر در ساعت به پایین سر می خورید و سپس با صاف تر شدن سطح سرعتتان کمتر شده و به داخل بزرگترین لوله ی فایبر گلس جهان در آب پرتاب می شوید. سپس دولت امارات تصمیم گرفت برای ثابت نمودن گردشگران و دائمی نمودن این جشنواره، آن را در خارج از شهر بنا کند و مکانی تفریحی را برای گردشگران ایجاد نماید. سپس تابلوهایی به سمت پارک مشرف خواهید دید که باید آنها را دنبال کنید تا در نهایت به پارک برسید. تنوع بازی ها به حدی است که تمام رده های سنی می توان بازی مورد علاقهی خود را انتخاب کنند و از این مکان تفریحی در دبی نهایت بهره را ببرند. همچنین می توان از غذاهای لذیذ آفریقا نهایت استفاده را برد. برای ساخت این آکواریوم از حدود ۱۰ میلیون لیتر آب استفاده کردهاند. این مکانی عالی برای یافتن اقلام منحصر به فردی است که جوهر فرهنگ های مختلف را در خود دارند.

با غرفه هایی که بیش از 90 کشور را نمایندگی می کنند، بازدیدکنندگان این فرصت را دارند که ملیله های غنی از سنت ها، هنر و میراث را کشف کنند. این شهر امکانات تفریحی و سرگرمی زیادی دارد که سبب شده تا همهساله توریستهای زیادی به این شهر سفر کنند، بهطوریکه در سالهای اخیر دبی از نظر تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است. دهکده جهانی دبی هم اکنون در زمینی به وسعت 1 میلیون و 600 هزار مترمربع ساخته شده است و هر ساله میزبان شش میلیون توریست و بازدید کننده از سراسر دنیاست و از آنجاییکه این مکان دارای دکورهای بسیار فانتزی ، جذاب و مختص به مکان های مختلف جهان بوده ، مکانی ایده آل برای عکس گرفتن و گردشگری در دبی می باشد و هر یک از غرفه های مربوط به هر کدام از کشورها به سبک معماری و مکان های مهم تاریخی آن کشور ساخته شده اند که این جذابیت ویژه ای به اینجا داده است و مهم است بدانید که علاوه بر اینها در دهکده جهانی دبی طیف وسیعی از : تفریحات ، سرگرمی ها و جشن های مختلف و جالبی را می توان دید که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بسیار مناسب و هیجان انگیز است و می تواند چندین ساعت را بدون اینکه متوجه شوید به تفریح و گردش بپردازید و خاطراتی به یاد ماندنی را همراه خود بیاورید و در ادامه تمام این امکانات تفریحی یکی دیگر از دلایلی است که توریست های جهانی به دهکده جهانی دبی آمده و به آن علاقه مندند .

در دهکده ی جهانی دبی انواع تفریحات، جشن های مختلف و غذاهای رنگارنگ را می توان دید و می توانید در این دهکده به گردش و تفریح بپردازید بدون اینکه متوجه گذر زمان شوید. غرفه ژاپن: سازه اصلی غرفه کشور ژاپن یادآور جنگجویی نینجاها و ساموراییها است و فضای داخلی غرفه نیز پرنشاط و رنگارنگ طراحی شده است. طراحی و ساخت این برج توسط معماری آمریکایی صورت گرفته و ساخت آن در حدود پنج سال به طول انجامیده است. برج العرب دبی در جزیرهای مصنوعی در ۲۸۰ متری ساحل جمیرا واقع شده و چهارمین هتل بلند جهان به شمار میآید. این برج در جزیرهای خصوصی در فاصله ۱۵ کیلومتری جنوب ساحل محلهای به نام جمیرا در دبی ساخته شده است. در پارک های آبی دبی چه لباسی بپوشیم؟ یکی از ویژگی های برجسته دهکده جهانی دبی، غذاهای متنوع آن است. غرفه سوریه: مهمترین ویژگی این غرفه معرفی انواع خوراکیها و غذاهای سوریه است که برخی از نمونههای آن شامل زیتون، پنیر، ماست چکیده لبنه و ادویه عربی زعتر میشود. مهمترین اقلامی که در این غرفه به فروش میرسند نیز شامل لباس سنتی مصر، سازههای مینیاتوری و تنقلات خاص کشور مصر است. بیتردید مهمترین و جذابترین بخش دهکده جهانی دبی همان بخشی است که ایده اصلی این پارک موضوعی خارقالعاده یعنی به تصویر کشیدن بیش از ۷۸ ملیت گوناگون را به اجرا درآورده است. دهکده جهانی دبی چیزی بیش از یک مکان تفریحی است.

۸۰ گونه گیاهی در پارک اطراف موزه دبی وجود دارد که مجهز به سیستمهای بازیافت آب و آبیاری خودکار مجهز است. همچنین شب های دبی رنگی است و دیدن آسمان های شب های دبی به دلیل آتش بازی های بزرگی که در دهکده جهانی دبی انجام می شود بسیار زیبا است و رنگ ها و شکل های مختلفی در آسمان قابل مشاهده است. در آخر بدانید که اگر راهی این مجموعه جذاب شدید ، اینجا مکانی است که در آن تفریحات زیادی شما را به وجد می آورد و تفریحاتی مانند دیدن مکان های عالی ، بازی های محلی ، نمایش های آتش بازی ، رقص های سنتی ، برنامه های زنده ، غذاهای خوشمزه و صنایع دستی اصلی کشورها و همچنین سواری های بسیار هیجان انگیز در قایق و وسایل نقلیه و … مراکز خرید دبی از گذشته تا امروز همیشه معروف بوده اند و ایرانیان زیادی قصد خرید از مراکز خرید دبی را در سفر به دبی دارند اگر به دنبال آدرس مراکز خرید دبی روی نقشه هستید در ادامه ضمن معرفی مراکز خرید دبی ، آدرس مراکز خرید دبی روی نقشه گوگل نشان داده شده است. در کنار آن اجراها و نمایشهای متعددی در این غرفه برگزار میشود که آنها نیز به تاریخچه کشور لبنان اشاره دارند. طبقه دوم موزه آینده دبی با نام طبقه آینده در زمان حال نیز شناخته میشود. این طبقه برای کودکان زیر 10 سال آماده شده است و منطقه ایست که به کودکان این اجازه را می دهد که با شرکت در بازی ها و ماموریت های سرگرم کننده، تخیلات خود را زنده کرده و دست به خلاقیت و نوآوری بزنند و از این طریق مسئولیت خود به عنوان یک قهرمان آینده را به خوبی درک کنند. موزه آینده دبی به طور کلی از هفت طبقه بدون ستون ساخته شده که در هر طبقه مصنوعات و خدمات مختلفی پیش روی بازدیدکنندگان قرار میدهد.

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

 

ارزش معاملات نیز روز گذشته هزار و ۵۲۱ میلیارد ریال بود که نسبت به روز سهشنبه از رشد تقریبا ۳۶ درصدی برخوردار بود. چون در آن هنگام تقریبا همه کاخها و تالارهای سلطنتی از تابلو ها و اثاثیه متعدد پر وآراسته شده و جائی برای نهادن و نصب هدایای سلطان عثمانی باقی نمانده بود، از اینرو ناصرالدین شاه تصمیم گرفت که در گوشه جنوب غربی محوطه گلستان که سابقامحل کلاه فرنگی یا برج آغا محمد خانی بود، کاخ جدیدی بنا نموده هدایای سلطان را در آن جای دهد. درست است که تهران پر است از مکان های دیدنی و جاذبه های مختلف ولی این منطقه با ترکیبی از طبیعت کوهپایه های تهران به همراه رستوران ها و استراحتگاه های سنتی واقعا زیبا و دلنشین است. تا اینکه بنیاد سینمایی فارابی، سازمان میراث فرهنگی کشور و شهرداری تهران آن را برای موزه سینما در نظر گرفتند و سرانجام در شهریورماه سال ۱۳۸۱ باغ فردوس داستان جدید زندگیاش را شروع کرد و به باغ موزه فردوس یا موزه سینمای ایران تبدیل شد.از باغهای اشرافی این منطقه تنها عمارتی باقی مانده است که به آن باغ فردوس گفته میشود و در اختیار موزه سینما قرار دارد. وی افزود: اما به نظر میرسد چنانچه نتیجه مذاکرات را بدبینانه تصور کنیم، بهدلیل رسیدن قیمت سهام به سطوح جذاب خود، شاهد افت قیمت محسوسی در بازار سرمایه نخواهیم بود بنابراین الان وضعیت بازار بیشتر متاثر از گزارشهایی است که شرکتها ارائه میدهند و بنابراین نباید خیلی نگاه سفید و سیاهی به روند مذاکرات داشت.

محمد خسروی مدل عکسهای بیشتر در اینستاگرام من ✔️🙌🏼 در واقع هدف از ذکر قیمت محصولات منوی کافه رستوران رست تجریش تهران مقایسه قیمت های مذکور توسط کاربران می باشد کهبه انتخاب نهایی محصول کمک شایانی می نماید. به همین دلیل برای ۱۳ سال، طرحهای پیشنهادی آن بارها و بارها تغییر یافت تا اینکه درنهایت در سال ۱۳۹۶ با عنوان باغ کتاب تهران و با هدف مشارکت بیشتر و فعالانهتر اعضای فرهنگی جامعه افتتاح شد. تالار سلام بزرگترین و باشکوهترین تالار کاخ گلستان است که در زمان حکومت فتحعلیشاه قاجار ساخته شد. فروشگاه گل و گیاه داریستان: اگر به دنیای گل و گیاهان زینتی علاقه دارید، میتوانید در زمان بازدید از باغ کتاب به فروشگاه داریستان مراجعه کنید. پیشنهاد میکنیم از این کاخ که یکی از زیباترین مجموعه کاخها در تهران است، دیدن کنید. این محله در محدودهی طرح ترافیک و زوج و فرد نیست و از اماکن مهم این محله میتوان به رستوران منهتن گریل، رستوران اردک آبی، کاخ موزه سعدآباد، کاخ موزه سبز، کاخ موزه ملت، بوستان گلابدره، سینما آستارا، موزه برادران امیدوار، کاخ شمس موزه پوشاک سلطنتی و موزه اتومبیل های سلطنتی اشاره کرد. این بنا در حدفاصل میدان امام خمینی و میدان حسن آباد قرار گرفته است که این منطقه در محدوده ترافیک واقع شده است. میدان سربند یکی از بخش های دیدنی دربند تهران است که در شمال منطقه دربند در محدوده شهرداری منطقه ۱ تهران واقع شده است؛ این میدان نقطه پایانی خیابان دربند می باشد. در طول زمان ساختوسازهای شهری گسترش یافتهاند و امروزه مجموعه کاخ سعد آباد درون شهر قرار دارد؛ اما در گذشته این کاخ در میان باغها و خارج از محدوده شهری بوده است.مناطق شمالی نیاوران از شرق، ولنجک از غرب و تجریش از جنوب، مجموعه کاخ سعد آباد را احاطه کردهاند. کاخ سعد آباد در شمیرانات، یکی از مناطق خوش آبوهوای تهران واقع شده است و مکانی برای زندگی ییلاقی پادشاهان دوره قاجار و پهلوی در ایام تابستان بود؛ بنابراین این مجموعه تاریخی شاهد اتفاقات تاریخی بسیاری بوده است و اگر زبانی برای سخن گفتن داشت، قطعاً داستانهای جذابی از گذشته را روایت میکرد.

منبع عکس: talab.orgکاخ شهوند که بهدلیل معماری آن با نام کاخ سبز نیز شناخته میشود، در قسمت شمال غربی مجموعه تاریخی و فرهنگی سعد آباد واقع شده است. وی ادامه داد: همانگونه که در جدول مشاهده میشود، تمامی صنایع طی ۶ ماه مذکور دچار افت شدیدی شدهاند. در ضمن پل طبیعت که بزرگترین پل غیرخودرویی خاورمیانه محسوب میشود، جوایز بینالمللی متعددی را هم کسب کرده است. پس از طی مسافت تقریبی 3 کیلومتر از میدان کوهنوردان به پل فلزی برخورد میکنید که با ارتفاع زیادی از هتل بولوار تهران روی رودخانه قرار گرفته. یکی از اعتبارات باغ فردوس تهران این است که این باغ پس از تبدیل شدن به موزه سینمای ایران به پاتوقی برای هنرمندان و البته هنردوستان بدل شده است. همچنین تابلوهای نقاشی از هنرمندان معروف، به زینت فضای کتابخانه افزودهاند و برای روشنایی بیشتر از آینه، شیشه و استوانههای شفاف در ساخت و تزئین نمای داخلی کتابخانه بهره بردهاند. عکاس: علیرضا کیخا زمانی که سلطان عبدالحمید، پادشاه عثمانی، تعدادی اثاثیه گرانقیمت مثل مبلهای استیل لوئی شانزدهم، دو قطعه آینه، پردههای مخملی، مجسمههای برنزی و چند فرش دستبافت ترکیه را برای ناصرالدین شاه فرستاد؛ همه کاخهای پادشاه در اوج زیبایی و شکوه بودند و به این وسایل نیازی نداشتند؛ از همین رو شخص ناصرالدین شاه کاخ جدیدی را در گوشه جنوب غربی محوطه گلستان برای قراردادن این وسایل طراحی میکند. پارک ساعی در تهران از سمت غرب به خیابان ولیعصر محدود است و شاید بهترین دسترسی به این پارک با وسایل نقلیهی عمومی همین خیابان ولیعصر و استفاده از سامانه موسوم به BRT باشد البته از سمت شرق هم با چند دقیقه پیاده روی میشود به پایانهی بیهقی رسید. چرا پارک ساعی تهران ؟ شاه سلیمان صفوی در زمان سلطنت خود، دیوان خانهای در محدود چنارستان شاه عباس احداث کرد تا محل استقرار نمایندگان دولت در ولایت تهران باشد.

کافه رستوران رست در آدرس تهران ، میدان تجریش ، خیابان فنا خسرو ، میدان دربند ، میدان سربند ، آسانسور ، طبقه اول واقع شده است و محل دقیق کافه رستوران رست تجریش تهران با بکارگیری نقشه سایت آساتیک قابل مشاهده می باشد و اگر شما قصد مراجعه به کافه رستوران رست دربند تهران را دارید می توانید از نقشه سایت آساتیک استفاده نمایید و با کمک آن مسیرهایی را شناسایی و انتخاب کنید که به رستوران رست دربند تهران ختم می شوند. در این راهرو، دو حلقه پیاده بَر (walk way) وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد. به این ترتیب زیان ۱۱ درصدی بازار که تا اواسط تیرماه رقم خورده بود، به ۶/۶ درصد رسید. تردد با مترو و اتوبوس به راحتی انجام میشود و به راحتی از هر نقطهی شهر میتوان به آنجا رسید. قابل ذکر است که سرزمین فکربازیا مبلغ ورودی ندارد، اما برای هر بازی باید هزینه جداگانه آن را پرداخت کنید. با اینکه گشتوگذار در دربند و استفاده از این طبیعت بکر و محیط معرکه میتواند چند ساعتی از وقتتان را بگیرد؛ اما اگر زمان داشتید، از جاذبههای نزدیک به دربند نیز دیدن کنید. پشت بام باغ کتاب، مجموعه ای از فضاهای سبز و کافه هاست که برای رفتن به آنجا، هم میتوان یا از آسانسور استفاده کردو یا از راه پله های متعددی که در ضلع شرقی باغ کتاب قرار دارد. شلوغترین و البته محبوبترین بخش باغ کتاب، بلوک بهارستان است که مختص کودکان طراحی شده و طبقه همکف و اول به آن اختصاص دارد. بلوک نگارستان، ۱۱ سالن سینما و تئاتر دارد که در دسترس علاقهمندان به این حوزه قرار دارد. دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر الزام فروش اموال غیرمنقول و سهام در اختیار بانکها که پیشبینی میشود به افزایش سودآوری این گروه منجر شود نیز باعث شد روزگذشته سهام اکثر بانکها مورد استقبال خریداران قرار گیرد که این امر حکایت از تایید نظرات مثبت نسبت به این دستورالعمل دارد.

در این میان الهام خلیلی، کارشناس بازار سرمایه به وضعیت بورس اشاره کرد و گفت: پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، پیشرفت مثبت در مذاکرات هستهای و کمرنگ شدن تحریمها و ایجاد اعتماد در سرمایهگذاران، بازار سرمایه کشور مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفت؛ به گونهای که شاخص بورس اوراق بهادار از ۴۸ هزار و ۵۹۳ واحد در اول تیر ماه سال ۱۳۹۲ به ۸۹ هزار و ۵۰۰ در ۱۵ دی ماه همان سال افزایش پیدا کرد. این کارشناس ارشد مدیریت مالی به پیشبینی آینده بازار پرداخت و گفت: متغیرهای مختلفی در آینده بازار تاثیرگذار است که ازجمله آنها نرخ تورم است، اگر روند نزولی تورم ادامه پیدا کند و همزمان با آن سود بانکی کمتر شود آینده بازار مثبت پیشبینی میشود. در این راستا ایمان مقدسیان، کارشناس بازار سرمایه، در رابطه با وضعیت بازار در شرایط فعلی گفت: وضعیت بازار نسبت به هفتههای قبل بهتر شده و ارزش و حجم معاملات نیز افزایش یافته که این یک اتفاق مثبت است. وی به گزارشهای سه ماهه شرکتها اشاره کرد و گفت: گزارشهای سه ماهه ارائه شده برخی شرکتها که به وضعیت عملکرد بودجه آنها برمیگردد پوشش سود قابل قبولی را نشان میدهند و همچنین از گزارشهای مالی شرکتها این مساله برمیآید که وضعیت ساختار بنیادی شرکتها مطلوب است و احتمال استمرار آن برای آینده نیز وجود دارد؛ بنابراین پیشبینی میشود که روند رو به رشد شاخص با شیب ملایم ادامه یابد. بنابراین گزینه های زیادی پیش رو شماست که در انتخاب آن سردرگم می شوید و برای دیدن تمام این مناطق وقت کم می آوردید. در واقع زمستان ۴۹ سال پیش بود که هواپیمای یک گروه آمریکایی در کوه های شمال تهران سقوط کرد. باغ کتاب تهران بزرگترین مجموعه کتاب و سرگرمی های علمی کشور است که در دوطبقه با زیربنای 65 هزار متر مربع و وسعت 110 هزار متر مربع در اراضی عباس آباد احداث شده است.

در مرکز خرید پلاتین تهران به منظور ایجاد حس آرامش و احترام به مراجعهکنندگان عزیز از آخرین امکانات رفاهی و خدماتی استفاده شده است؛ به این دلیل شما میتوانید با یک برنامهریزی دقیق در سفر به تهران عمده رویاهای شیرین خود را در پلاتین تهران به واقعیت تبدیل کنید. برای رفتن به باغ کتاب با استفاده از مترو تهران چند راه پیش رو دارید؛ البته با تاکسی و خودرو شخصی هم میتوانید به باغ کتاب بروید. وی به وضعیت صنعت خودرو اشاره کرد و گفت: کمرنگتر شدن تحریم ها، آغاز همکاری مجدد خودرو سازان ایرانی با خودروسازان خارجی، حضور خودروسازان بینالمللی در ایران و احتمال سرمایهگذاری آنها در صنعت خودروی داخلی منجر به بهبود امید به این صنعت شده است. وی به تاثیر مذاکرات هستهای بر روند بازار اشاره کرد و گفت: نگاه بورس به توافقات هستهای خاکستری است.وی ادامه داد: مذاکرات هستهای اگر با موفقیت به پایان برسند، روی بازار تاثیر خود را خواهند گذاشت بهخصوص روی شرکتهایی که پس از تحریمها با مشکلاتی از جمله تامین مواد اولیه، تولید، صادرات و همچنین تامین مالی مواجه شده بودند. ساخت این تالار در سال ۱۸۷۶ میلادی، بعد از دو سال به پایان رسید. مجموع این عوامل باعث شد که این دومین هفته متوالی در ادامه سوددهی بورس تهران باشد؛ به طوری که بازار سهام هفته گذشته را با بازدهی ۵/۳درصدی و هفته جاری را با رقم نیم درصدی به پایان رساند.

پرده سالن اصلی سینمای باغ کتاب ۱۹۰ متر طول دارد و بعد از سینما آفریقا، دومین پرده بزرگ سینمایی تهران محسوب میشود. دنیای اقتصاد: دماسنج بورس تهران روز گذشته در شرایطی با افزایش ۲۹۶ واحدی مواجه شد که این برای دومین هفته متوالی است که شاهد رشد شاخص کل بازار سهام هستیم. همچنین روز گذشته ۵۶۵ میلیون سهم مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز سهشنبه با افزایش ۲۸ درصدی مواجه بوده است که البته این آمار بدون محاسبه آمار معاملات بلوکی است. به جرات می توان گفت این پارک مجموعه بی نظیری از درخت های متنوع را در دل خود جای داده است. چندین سال قبل هم در کنار بقعه درخت چناری تنومند، معروف به چنار خون بار، وجود داشت. بسیاری از داروخانه های خیابان سیزده آبان معروف هستند به داشتن داروهای کمیاب. در بسیاری از مغازهها لوازم دکوری و تزئیینی منزل و لوازم لوکس آشپزخانه به فروش میرسد. یکی دیگر از امکانات بلوک بهارستان، کافه کودک است. تماشای مجسمه قصه های مجید، جودی ابوت، دریاقلی سورانی، پینوکیو، ژانوالژان، سندباد، علی بابا، زورو و دهها مجسمه و ماکت دیگر از شخصیتهای محبوب در بلوک بهارستان باغ کتاب، گشت و گذار نیمروزه شما را به یادماندنیتر میکند. باشگاه روباتیک باغ کتاب، بهشت بچه مهندسهاست.

مجموعه کنونی از سال 94 به بعد برای جذب بیشتر گردشگر و ایجاد محیطی مطلوب برای شادی خانواده ها، اقدام به تامین امکانات تفریحی همچون کافه و رستوران های جدید، زیپ لاین، باشگاه اسکی، پرش از ارتفاع، تله سیژ، ون های برقی برای تردد، سورتمه و نیمکت هایی برای استراحت بازدیدکنندگان نمودند. در صورتی که از تله سیژ استفاده نکنید باید مسیر مارپیچ میان انبوه رستوران ها، سفره خانه ها و قهوه خانه های دربند را طی کنید، مسیر در بعضی از بخش شیب تندی دارد و از کنار رودخانه و نهر آب عبور می کند. تماشای این پرده ها که دور تا دور بوستان حضرت ابراهیم را فرا گرفته اند معنا و مفهوم دیگری به پارک می دهند. این کاخ را حتی نمیتوان به عنوان یک موزه توصیف کرد، کاخ گلستان نشانهای از عظمت سلسله بزرگ است. تنها تجربه بزرگ تهران از کتاب و کتابفروشی، نمایشگاه کتاب تهران است که با وجود اینکه سالها از برپایی آن میگذرد و مخاطبان بسیار زیادی دارد، اما هنوز به یک فضای استاندارد برای برگزاری نرسیده و به صورت موقت برگزار می شود. با آشنایی با باغ کتاب تهران می توانید به همراه دوستان و یا خانواده یک روز کامل، مفید و متفاوت را تجربه کنید. برای آشنایی با باغ کتاب تهران شاید کلمات کمک زیادی نکنند، بهتر است یک روز تعطیل سری به این مجموعه بزرگ بزنید. برای آشنایی بیشتر با یکی از متفاوت ترین جاهای دیدنی تهران با مجله گردشگری فلای تودی همراه باشید. کافه رستوران آمانا هم با منویی متنوع از غذاهای بین المللی درست در کنار امیرشکلات قرار دارد. البته کافه کودک صرفا برای کودکان نیست و منوی آن غذاهای کودکان زیر یک سال تا بزرگسالان را در بر میگیرد.

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰


قبرس شمالی یورومای جزو اتحادیه اروپا نیست. قبرس شمالی در سال 1974 با حمایت ترکیه جمهوری ترک قبرس شمالی را تأسیس کرد. در همین حال، قبرس جنوبی (جمهوری قبرس) که قسمت جنوبی جزیره را اشغال می کند، در سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا درآمد.

شهروندان قبرس شمالی برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیاز به ویزا دارند. ویزا برای شهروندان قبرس شمالی به راحتی صادر می شود و افرادی که در قبرس زندگی می کنند می توانند بدون هیچ پروسه پیچیده ای ویزای شینگن دریافت کنند.

اتحادیه اروپا چه ویژگی هایی دارد؟

طبق قوانین یکسان اتحادیه اروپا، همه کشورهای عضو باید از اصول یکسانی از جمله واحد پول رایج یورو و قوانین گمرکی و مالیاتی تعریف شده پیروی کنند. مقررات گمرکی اتحادیه اروپا پیچیده است. شرکت ها برای واردات یا صادرات قانونی محصولات خود باید از مقررات گمرکی اتحادیه اروپا آگاه باشند. علاوه بر این، بررسی های گمرکی اتحادیه اروپا می تواند اتلاف وقت باشد. شرکت ها باید زمان کافی برای انجام کنترل گمرکی بگذارند.

قبرس شمالی به اتحادیه اروپا تعلق ندارد! مزایا و معایب آن چیست؟

اگرچه در ظاهر تلاش برای ورود به اتحادیه اروپا توسط سیاستمداران قبرس شمالی وجود دارد، اما باید بدانید که عضویت در اتحادیه اروپا مزایای بسیار بیشتری برای این کشور دارد. دقیقاً به همان دلایلی که انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شد، قبرس شمالی تمایل زیادی برای حضور در این رابطه ندارد.

معایب عضویت قبرس شمالی در اتحادیه اروپا

توضیحات کاستی

طبق قانون اتحادیه اروپا در مورد جریان مهاجران و پناهندگان، هر فردی که در کشورش به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، می تواند در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دهد. بر اساس این قانون، اتحادیه اروپا پناهجویان را به طور عادلانه بین کشورهای عضو تقسیم می کند تا هیچ کشوری بر دوش آن قرار نگیرد.

ورود و خروج بی رویه عده ای از اعضای اتحادیه اروپا به قبرس جنوبی به دلیل عدم کنترل مرزهای هوایی در دوره کرونا شاهد تعداد زیادی از افراد مبتلا در این کشور بوده ایم. این در حالی است که قبرس شمالی چندین روز است که مبتلا به عفونت صفر بوده است. علاوه بر این، کنترل پلیس بر همه مسافران، امنیت مداوم قبرس شمالی را تضمین می کند.

مالیات های بالا و هزینه های سهمیه سالانه در اتحادیه اروپا اتحادیه اروپا مالیات های بالایی دارد که مانع رشد اقتصادی و رقابت می شود. نرخ مالیات در اتحادیه اروپا در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار بالا است. نرخ مالیات بر ارزش افزوده در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا از 15 تا 25 درصد متغیر است. مالیات بر درآمد شرکتی در اتحادیه اروپا نیز در مقایسه با سایر نقاط جهان بالا است. نرخ مالیات شرکت ها در اتحادیه اروپا معمولا بین 25 تا 30 درصد است. درآمد سرانه نیز در اتحادیه اروپا در مقایسه با سایر نقاط جهان بالا است. نرخ مالیات شخصی در اتحادیه اروپا معمولا بین 25 تا 45 درصد است.

پیچیدگی قوانین تجاری اتحادیه اروپا پیچیدگی قوانین تجاری اتحادیه اروپا می تواند هزینه های تجاری یورومای را افزایش دهد و از دسترسی شرکت ها به بازار اتحادیه اروپا جلوگیری کند. مورد دیگر این است که قوانین تجاری اتحادیه اروپا ممکن است برای برخی شرکت ها خیلی سخت باشد. این مقررات می تواند نوآوری و خلاقیت شرکت های نوپا را خفه کند.

ارز یورو به جای پوند برای سرمایه گذاری

در سال های اخیر ارزش یورو در برابر پوند کاهش یافته است.

چند دلیل برای این وجود دارد:

اختلافات سیاسی در اتحادیه اروپا: اتحادیه اروپا در سال های اخیر با چالش های سیاسی متعددی از جمله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مواجه بوده است. این چالش ها باعث کاهش اعتماد سرمایه گذاران به یورو شده است.

نرخ بهره پایین در اتحادیه اروپا: بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ بهره را در اتحادیه اروپا پایین نگه داشته است. این امر جذابیت سرمایه گذاری در یورو را کاهش داده است.

رشد اقتصادی ضعیف در اتحادیه اروپا: اقتصاد اتحادیه اروپا در سال های اخیر رشد ضعیفی داشته است. این امر باعث کاهش تقاضا برای یورو شد.

از سوی دیگر، پوند انگلیس در سال های اخیر وضعیت نسبتا خوبی داشته است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد، از جمله:

ثبات سیاسی در انگلستان: انگلستان از نظر سیاسی نسبتاً با ثبات است. این باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران به پوند شد.

نرخ‌های بهره بریتانیا بالاتر: بانک انگلستان نرخ‌های بهره بریتانیا را در سطح بالاتری نسبت به بانک مرکزی اروپا نگه داشته است. این باعث افزایش جذابیت پوند شده است.

رشد اقتصادی قوی در بریتانیا: اقتصاد بریتانیا در سال های اخیر به سرعت رشد کرده است. این باعث افزایش تقاضا برای پوند شده است.

به این دلایل ارزش یورو در برابر پوند کاهش یافته است. هر یورو در حال حاضر برابر با 0.86 پوند است که به این معنی است که یک پوند انگلیس بیش از یک یورو ارزش دارد.
 

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

متن آهنگ بشکن در قفس را از تن رها شو سالار عقیلی

در فصل بـارش ؟ سـنگ همچو آیـیـنه بـمان ، بـر جان ، دشت تشنه بـنویـس از عطر بـهاران
در انتظار فردا شب را سـحر کن ، بـا کوله بـاری از نور از شب گذر کن
سـر مسـت و عاشقانه در خود نظر کن ، بـشکن ، در قفس را از تن ، رها شو
درمان ، درد دردمندان ، را دوا شو از خود دمی بـرون ، آ، محو خدا شو
خورشیـدیـ، در جان ، تو پنهان ، اسـت دریـا از یـاد تو پریـشان ، اسـت
عاشق شو ،زیـرا عاشق انسـان ، اسـت خورشیـدیـ، در جان ، تو پنهان ، اسـت
دریـا از ،یـاد تو پریـشان ، اسـت عاشق شو ،زیـرا عاشق انسـان ، اسـت
دنیـا در چشم ♩ عاشق نفسـی سـت بـی عشق، عالم ♩ قفسـی سـت
آزاد از بـند و دام ♩ قفس شو بـا عشق هم ♩ نفس شو
در انتظار فردا ،شب را سـحر کن ، بـا کوله بـاری از نور از شب گذر کن
سـر مسـت و عاشقانه در خود نظر کن ، بـشکن ، در قفس را از تن ، رها شو
درمان ، درد دردمندان ، را دوا شو از خود دمی بـرون ، آ محو خدا شو
خورشیـدی در جان ، تو پنهان ، اسـت دریـا از یـاد تو پریـشان ، اسـت
عاشق شو ،زیـرا عاشق انسـان ، اسـت
 

 آهنگ بشکن در قفس را از تن رها شو

 

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

 

دهکده جهانی فقط در ماههای خاصی از سال برگزار میشود و به همین دلیل، یکی از شلوغترین جاهای دیدنی دبی در طول فصل پاییز و زمستان (از اکتبر تا آوریل) است و فرصتی عالی را برای آشنایی با فرهنگها و سنتهای مختلف در اختیارتان قرار میدهد. با رسیدن فصل پاییز و زمستان و سرازیر شدن تعداد زیادی از مسافران به دبی، گذراندن یک روز کامل در یکی از گزینههای مختلف پارک آبی دبی، معمولا یکی از انتخابهای همیشگی مسافران است. طبقه اول برای ارائه خدمات به پروازهای ورودی اختصاص یافته است، طبقه دوم شامل بخشهای مختلفی از قبیل فستفود و کافیشاپ برای پذیرایی از مسافران و همچنین سالن انتظار، گیتهای پرواز و سالن تشریفات بیزینس کلاس است، طبقه سوم نیز برای کانترهای چکینگ مسافران طراحی و برنامهریزی شده است و در طبقه انتهایی خدمات مربوط به پروازهای خروجی به مسافران ارائه میشود. این بنا در نهایت در سال ۱۹۷۱ بازسازی شد و به موزه دبی اختصاص یافت. خیابان مد (Fashion Avenue)، شامل مغازههای مجللی است که به مد اختصاص داده شدهاند و شما میتوانید بیش از 150 برند مشهور جهان در صنعت مد را در این منطقه پیدا کنید. قابل توجه گردشگران تور دبی ساعت کاری کیدزانیا از 10 صبح تا 11 شب می باشد همچنین لازم به ذکر است که هزینه بلیط های این مجموعه از 150 درهم به بالا می باشد.

Free photo little kid playing یکی از مواردی که خیلی از گردشگران در برنامه سفر خود قرار میدهند، سرزدن به بزرگترین پارک دبی، یعنی پارک مشرف است. در این مرکز خرید میتوانید از فروشگاههای برند معتبر که خیلی هم گران نیستند، خریدهای خوبی داشته باشید. وضعیت اجتماعی و فرهنگی این گروه نسبتاً ضعیف است و برخی از آنان در شرایط سختی زندگی میکنند و همواره در معرض خطر اخراج از این کشور میباشند. فرزندان آنان موفق به تحصیل در مدارس و دانشگاهها گشته و پس از جذب در بازار کار و یا در دوائر دولتی، حتی تا سمتهای مدیر کل و معاونت وزارتخانهها رشد نمودند. پس از پایان جنگ تحمیلی، روابط جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی بهتر شد و محدودیتهای وضعشده بر ایرانیان کمتر گردید؛ حتی به برخی از ایرانیان جدیدالورود اقامتهای یکساله و چندساله اعطا کردند؛ ولی پس از چند سال بر اثر اعمال نفوذ امریکا و وسیلههای غربی که مخالف بهبود روابط ایران با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس بودند، امارات با دستاویز قرار دادن شعار استرداد جزایر سهگانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی (جزایر ایران)، سطح روابط خود را با ایران کاهش داد و تبلیغات منفی درباره اشغال این جزایر توسط ایران و لزوم بازگرداندن آنها به امارات را به راه انداخت که طبیعتاً این امر نتایج سوئی در برخورد با ایرانیان مقیم نیز برجای گذاشت و محدودیتهای اعمالشده که کمتر و کمرنگتر شده بودند، دوباره شدت گرفت.

تا آنها هم بتوانند نهایت لذت را از این مجموعه ببرند. • ساعت کاری مجموعه ممکن است، با توجه به فصل متفاوت باشد. این خانه یکی از خانههای تاریخی دبی است که به واسطه معماری عربی و این که سالها محل سکونت حاکم دبی، سعید آل مکتوم بوده، به یکی از جاذبههای گردشگری دبی تبدیل شده و سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. این هتل در کنار همه امکانات خوبی که ارائه میدهد، در نزدیکی مراکز خرید و گردشگری شهر دبی قرار دارد که میتواند امتیاز خوبی برای علاقهمندان بازار باشد. فراموش نکنید که فانوس دریایی آل خان را که در نزدیکی آن قرار دارد، کشف کنید، که مناظر خیره کننده ای از منطقه اطراف را ارائه می دهد. این شیعیان علیرغم اینکه ایران را قبلهگاه خود میدانند، به سبب حساسیتهای وهابیان موجود در دستگاه حاکم هیأت دولت، سعی میکنند از نزدیکی به نهادهای رسمی جمهوری اسلامی ایران و ابراز علاقه علنی به ایران خودداری ورزند. برج های دوقلوی جمیرا را میتوان تنها هتل دبی دانست که دسترسی رایگان و نامحدود را به پارک آبی Wild Wadi امکانپذیر میکند. هتل جمیرا با 400 اتاق بینظیر و لوکس از نخستین اقامتگاههای دبی است که در اسپای خود از روش شناور درمانی بهره میجوید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که غیر از غذای ایرانی نمی توانید چیز دیگری میل کنید، توصیه می کنیم در مدت گشت وگذار در بازار مرشد سری به رستوران ایرانی درویش بزنید؛ رستورانی که بهترین غذاهای ایرانی را با کیفیت بسیار بالایی سِرو می نماید. دبی فستیوال سیتی یک مرکز خرید به هم پیوسته و دارای ۶۰۰ مغازه، ۱۰۰ رستوران و کافه است و بهترین انتخاب برای راهاندازی یک کسب و کار به شمار میرود. در میان هتلهای دبی، هتلی که اکثر مهمانان خود را راضی نگه داشته، هتل آلوفت سیتی سنتر دیره است. قبل از سفر به دبی پیداکردن هتلی مناسب با شرایطتان، یکی از اولین نیازهایی است که باید برطرف شود. با این حال، این به این معنی نیست که انتظار هر چیز بیکیفیت و سطح پائینی داشته باشیم. بااینحال همه چیز در این شهر به معماری مدرن بناهایش مربوط نمیشود؛ چرا که برای هر نوع سلیقهای، جاذبهای دارد. از پارکهای آبی گرفته تا حیات وحش و باشگاههای شبانه، همه چیز برای تفریح مسافران مهیا و آماده شده است. در سفر به دبی، با رفتن به لگولند، میتوانید از دیدن مراحل ساخت لوگو در بخش کارخانه شروع و بعد از ماجراجویی در بخشهای شهر لوگو، محوطه پادشاهی، محوطه تخیل، فضای ماجراجویی و مینیلند، تفریح و خستگیتان را با خرید از بزرگترین فروشگاه لگو در خاورمیانه، به پایان ببرید. این مجموعه آبی فوقالعاده در یکی از بهترین بخشهای دبی، یعنی خیابان جمیرا واقع شده است. ساحلرپالم جمیرا بیشتر در دست توریست پذیرهای خارجی و خصوصی است.

هم جزو مواری است که در اکثر هتلهای ۴ ستاره ارائه میشود. در کل ۳۵ تا از ۴۰ مجتمع موجود در این منطقه، مسکونی و ۵ تای دیگر، هتل است و اکثر آنها چشمانداری زیبا به ساحل دارند. به این معنی که در اکثر روزهای سال در دبی، آسمانِ آبی، آفتابی است و فقط گاهی ابری میشود که در آن شرایط میتوان انتظار بارش را داشت. آتلانتیس بهترین چیزهایی را که می توانید در یک پارک آبی تجربه کنید به ارمغان می آورد و بدون شک آن را به بهترین پارک آبی در دبی تبدیل می کند که پیشنهاد میکنیم تا در تور دبی از آن بازدید کنید. فقط می توانست هواپیمایی با ظرفیت 21 تا 32 مسافر را جابجا کند. مساجد عثمانبنعلیبنابیطالب و الشاکرین؛ مسجد عثمانبنعلیبنابیطالب در منطقه الحومه شارجه واقع شده و ظرفیت بیش از 455 نمازگزار مرد و هفتاد نمازگزار زن را دارد. یکی از معتبرترین مناطق دبی با مساحت ۲ کیلومتر مربع که توسط گروه ساختوساز اعمار بنا شده و نمادهای دیدنی شهر از جمله برج خلیفه و فواره دبی را در خود جای میدهد. مساحت این خانه چیزی حدود 3600 متر مربع است و محل موزه ملی اسکناس و عکسهای تاریخی از شهر دبی و حکمرانان آن نیز هست. این ساختمانهای غولپیکر به وسیله یک سازه افقی 2 طبقه به مساحت 9000 متر مربع به یکدیگر متصل میشوند. خیابانهای اوتلت ویلیج تجربه یک سفر ایتالیایی را به مشتریانش هدیه میدهد. پس اگر مایلید که با این شهر مدرن آشنا شوید و یا برنامه سفر به دبی دارید، این مقاله به شما کمک میکند. اگر ماجراجویی را ترجیح میدهید، میتوانید در ساحل به شتر سواری بروید. در این ساحل دنج و زیبا میتوانید از منظره دریا و آسمان پوشیده از بادبادکهای رنگارنگ لذت ببرید یا سراغ دیگر تفریحات آن مانند موج سواری، والیبال و فوتبال ساحلی بروید.

اگر خرید و رفتن به مراکز تجاری شلوغ، شما را خسته و بی حوصله میکند یا دوست دارید به مرکز خلوتی بروید که هر آنچه نیاز دارید تامین شود، مرکز خرید جمیرا بهترین گزینه است. مجتمع تجاری الغریر نیز میتواند مقصد خوبی برای خرید سوغاتی از دبی باشد چراکه بیشتر محصولات و کالاها را عرضه میکند و قیمتهای مناسبی هم دارد. این بازار در منطقهٔ دیره قرار دارد و یک مقصد محبوب برای خرید لباسهای محلی، جواهرات، محصولات چرمی، سوغاتیها و موارد دیگر است. از دیگر امکانات این برج اداری56 طبقه میتوان به یک مرکز کنفرانس و یک رستوران درجه یک اشاره کرد که در بالاترین طبقه و زیر سقف شیبدار برج قرار گرفته است. در این رستوران سرآشپز تاکاشی با تیم ماهرش، در حال آمادهکردن سوشی و انواع غذاهای ژاپنی برای شما هستند. امّا در حال حاضر فرهنگها با یکدیگر در حال گفتوگو هستند. درواقع آکواریوم دبی یک باغ وحش دریایی است که میتوانید در آن، انواع آبزیان اقیانوسها شامل کروکودیل، شیرماهی، اسب آبی، سمور آبی و اختاپوسهای بزرگ اقیانوسی را در کنار انواع مارها، مارمولکها و سوسمارهای دوزیست، مشاهده کنید. شما بازدید کنندگان توجه داشته باشید که علاوه بر آکواریوم ، باغ وحش دریایی هم در معرض تماشا قرار گرفته است که شامل انواع مارهای خزنده ، مارمولک ها ، سوسمار های بزرگ و کوچک و انواع دوزیست ها را می توان از نزدیک مشاهده کنید . مواد ضد عفونی در تمامی نقاط مورد نیاز برای بازدید کنندگان قرار داده شده است. با این جاهای تفریحی دبی آشنا شوید تا بهتر بتوانید تفریحات مورد علاقهتان را انتخاب کنید. واحد پول دبی درهم است؛ ارزی که برای خرید باید با خود به همراه داشته باشید.

82% کل درآمدهای ارزی امارات از درآمدهای نفتی تأمین میگردد. بازدید خود از السیف را با قدم زدن در اسکله و مارینا، که در آن مراکز خرید شیک در کنار بافتهای قدیمی قرار گرفتهاند و رنگ سفید قایقهای تفریحی آن کاملاً مکمل رنگهای شنی و دریایی است، تکمیل کنید. اگر میخواهید با میراث و فرهنگ دریایی دبی آشنا شوید، کافی است در سفر به دبی، سری هم به دهکده میراث و غواصی دبی بزنید. اما اگر بودجه اقامتتان در دبی خیلی کم است، قید اقامت در البرشا را بزنید چرا که در مکانهای قدیمی مانند شهر قدیمی دبی، جاهای ارزان تری هم میتوانید پیدا کنید. این گالری انگیزه سفر به دبی برای خیلی از هنرمندان شده؛ چرا که افراد زیادی را از منطقه خاورمیانه به عرصه بینالمللی معرفی کرده است. همچنین، فرودگاه بینالمللی دبی قطب شرکت هواپیمایی ارزانقیمت فلایدبی نیز هست که ۱۰٫۷٪ رفتوآمد مسافران این فرودگاه را برعهده دارد. از دیگر مزایای آن وجود مسجد جمیرا است که بسیاری از مسافران میتوانند به این مکان مذهبی مراجعه کنند. اگرچه قدمت تاریخی مسجد جمیرا آنقدرها هم زیاد نیست و حدود 4 دهه از ساخت آن میگذرد، اما اهمیت معماری و فرهنگی آن به حدی است که این جاذبه در لیست یکی از بهترین جاهای دیدنی دبی قرار میگیرد. در کنار مرکز تجارت جهانی دبی، شهربازی مادهش ورلد قرار دارد که اگرچه مقداری قدیمی است و حدود ۲۰ سال از عمر آن میگذرد؛ اما بازیها و امانات فوقالعادهای برای افزایش علم و آگاهی کودکان و نوجوانان دارد. اگرچه شباهتی به مراکز خرید لوکس این شهر ندارد اما هر چیزی که فکرش را بکنید، در مغازههای آن پیدا میشود. بنابراین با رفتن به آنجا جز شلوغی و صدای جیغی که از لذت و هیجان موج سواری و تفریحات دیگر به گوش میرسد، چیزی عایدتان نمیشود.

از اقیانوسها میگذریم، در جنگلها ماجراجویی میکنیم، قلب کویر را میشکافیم و در کوچهپسکوچههای شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش میدهیم. ورزشی و مراکز خرید بزرگ به خود جلب می کند، با جای دادن بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ (شامل دبی مال، بزرگترین مرکز خرید جهان) در خود، به عنوان پایتخت خرید خاورمیانه شناخته می شود. این مجموعه شامل تندیس و مجسمههای غول پیکری است که تماماً با گل پوشیده شدهاند.گل آرایی در این پارک بصورت اشکال سه بعدی و نزدیک به واقعیت است که منظرهای شگفتانگیز و خارقالعادهای را برای توریستان به ارمغان آوردهاست. البته دبی مال فقط شامل فروشگاههای مختلف نمیشود. تشکیل هرگونه حزب سیاسی و انجمن و غیره نیز ممنوع است و هیچ گونه فعالیت سیاسی، اجتماعی و مردمی دیده نمیشود. ساختمانِ کِرم رنگ و سنگی، حکاکیهای ظریفی که در نمای خارجی بنا دیده میشوند و گنبد و منارهها، آن را به یکی از زیباترین مساجد و جذابترین جاهای دیدنی دبی تبدیل کرده است. یکی از زیباترین غرفه های ساخته شده در گلوبال ویلیج دبی متعلق به کشور مصر می باشد. یکی از شلوغترین و زیباترین غرفههای دهکده جهانی دبی غرفهی هندوستان است که به دلیل معماری فوق العاده جذابش چشمان بازدیدکنندگان را به خود خیره کرده است. دلیل خلوتی این ساحل شاید کمتر شناخته شدن آن میان مسافران باشد. بنا به گفته ACI این فرودگاه اولین فرودگاه برای مسافران مختلف از سراسر دنیاست. از شخصیتهای برجسته شیعیان در این کشور میتوان به نماینده مقام معظم رهبری، امام جمعه منصوب در دوبی جناب حجتالاسلام والمسلمین شاهچراغی و حجتالاسلام والمسلمین سیدمرتضی کشمیری که نمایندگی آیتالله سیستانی را بر عهده دارند، اشاره کرد.

همچنین در اسفندماه سال 1388 مقام معظم رهبری، حجتالاسلاموالمسلمین سیدمحمود مدنی بجستانی را به عنوان نماینده خویش در امارات و امام جمعه دبی منصوب کردند. البته در دوبی و شارجه که شیعیان نسبتاً آزادی عمل بیشتری دارند، مساجد و حسینیههای ویژه ایرانیان موجود است که مراسم ویژه شیعیان در آنها برگزار میگردد؛ مانند مسجد بزرگ امام حسین† به امامت نماینده مقام معظم رهبری، مسجد الزهراء(س)، حسینیه لاریها و حسینیه گراشیها. طعم آنها فوقالعاده است. کافی است در سفر به دبی، در ساعات کار این رستوران خودتان را به آنجا برسانید و از طعم کمنظیر خوشمزه آن، لذت ببرید. انواع سرسره با طول و ارتفاع متفاوت، سقوط آزاد، رودخانه ی مواج و رستوران های این مجموعه که بسیار هیجان انگیز و خارق العاده است برای شما فراهم شده است که یک روز عالی را در کنار خانواده خود داشته باشید. آژانس مسافرتی رامین گشت بهعنوان مجموعهای فعال در ارائه ارزانترین تورهای داخلی و خارجی، شرایطی را برای شما فراهم کرده است تا لیست بهترین سواحل دوبی را در اختیار داشته باشید و بهتر برای سفر خود برنامهریزی کنید. در جبهه داخلی امارات نیز بومیان ناسیونالیست و بنیادگرایان طبقه متوسط در اثر موفقیت انقلاب ایران، تشویق شدند تا برای یک اتحاد فدرالی متمرکز، اعمال محدودیت بر مهاجران خارجی، مشارکت واقعی سیاسی و توزیع عادلانهتر ثروت، فشار وارد آورند. شیعیان از نظر فرهنگی در سطحی نسبتاً پایین قرار دارند و صرفاً به مسائل و احکام شرعی توجه مینمایند. بنابراین با دقت به انتخاب و رزرو هتل اقدام کنید تا کلاه سرتان نرود. بنابراین آشنایی با بهترین رستوران های دبی میتواند به شما کمک زیادی بکند. در رستوران آنترا نو غذاهای بین المللی سرو می شود و خدمات اتاق نیز موجود می باشد. در فرودگاه بین المللی دبی تعدادی مراکز خرید وجود دارند که بصورت 24 ساعته فعالیت میکنند. از تعدادی از تفریحاتی است که در این مکان تعبیه شده است .

پروژه ساخت این آکواریوم بههمراه ساخت دبی مال در سال ۲۰۰۶ به پایان رسید و آکواریوم دبی در سال ۲۰۰۸ طی مراسم باشکوهی افتتاح شد. مجتمع ساحلی د بیچ در اقامتگاه ساحلی جمیرا قرار دارد و مردم محلی این ساحل را به عنوان JBR میشناسند. نام بازار مرشد دبی با فروشندگان ایرانی، اجناس ارزان و رستورانهای محلی گره خورده است. شاید برای شما بهترین زمان سفر به دبی، زمانی است که تمام هزینه سفر به دبی برایتان به صرفه و ارزان تمام شود. ترمینال شماره ۲: این ترمینال مختص به پروازهای منطقه ای است و پروازهای منطقه خلیج فارس و جنوب آسیا و مچنین پروازهای ارزان قیمت مثل فلای دبی در این ترمینال مدیریت می شود. خوب است بدانید که برای سفر به دبی، فاصله هوایی بین تهران تا دبی در ۷۴۴مایل یا ۱۱۹۷کیلومتر است که طی کردن آن حدود ۲ و ساعت و ۱۰ دقیقه، زمان نیاز دارد تا به فرودگاه دبی برسید. در این خصوص جالب است بدانید که آکواریوم دبی محیط مجزایی دارد که در آن شرایط آبوهوایی قطب جنوب برای بیش از 30 پنگوئن مذکر و مونث شبیهسازی شده است. جالب است بدانید که بزرگترین مجموعه کوسه ببری دنیا در این آکواریوم قرار دارد. یکی از بخش های هیجان انگیز آکواریوم دیدار با کوسه هاست .

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

 

این روستای افسانهای مانند جواهری سبز در دل طبیعت بکر مازندران میدرخشد و همه ساله گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری از اقصی نقاط جهان را به خود جذب میکند به همین سبب است که جز محبوبترین جاهای دیدنی و تفریحات رامسر به شمار میرود. ماجرای ما یک قلعه سنگی با برج و باروهایی است که سر به فلک کشیدهاند، درست روی قله کوه که حالا بعد از صدها سال بازنشسته شده و جز شگفتی چیزی برای بازدیدکنندگان باقی نگذاشته است. در تعاریف مردم محلی به تونلی درون این قلعه اشاره می شود که انتهای آن به روستای نیاسته که در پایین مارکوه قرار دارد ختم میشده و در گذشته سربازان برای خروج یا ورود اضطراری ازآن استفاده می کردند که البته با تحقیقات انجام شده مشخص شده که این امر صحت نداشته و چاله ی موجود در قلعه به دلیل عدم دسترسی مستقیم قلعه به آب، کاربرد سردآب داشته و تونل نیست. زمانی که شما از مسیر جنگل و درختان بزرگ و کوچک عبور می کنید و به محوطه آبشار می رسید، کوه نسبتا کوچکی را مشاهده می کنید که خزه ها سطح آن را پوشانده اند و آب از بالا به سمت پایین سرازیر می شود. قبل از رسیدن به آبشار رنگو نیز این امکان وجود دارد تا ساعتی چند در کمپ رنگو استراحت کنید و با صرف غذایی خوشمزه و مقوی خود را برای یک پیادهروی جانانه آماده کنید. قسمت هایی از آبشار لونک صخره ها و سنگ هایی مشاهده می کنید که موجب شده تا در زمان سقوط آب امواجی در این آب ها ایجاد شوند. در پیادهرویها بهخصوص در مسیر جنگل، رود و در آبشار بهتر است وسایل گرانقیمت مثل دوربین، طلا و ساعت با خود حمل نکنید. آبشار ترز در قلب جنگل قرار گرفته و مسیر رسیدن به آن طوری است که باید از جنگل و رودخانه و ارتفاعات مختلفی عبور کنید و وقتی حسابی خسته شدید، به یک باره به یک آبشار بسیار زیبا و جذاب برسید.

مرکز خرید مرکاتو دبی - آرشین پرواز آبشار رنگو شاید از جهت ارتفاع خاص نباشد؛ بلندترین آبشار تنها 7 متر ارتفاع دارد. اگر کنجکاو هستید که بدانید، مسیر سمت راستی دوراهی، شما را به کجا میبرد، باید بگوییم که جاده سمت راستی سنگلاخ است و بعد از حدود یکونیم ساعت رانندگی به روستای جهان نما میرسد. مسیر رودخانه قره سو از دهستان استرآباد و روستاهای مزبور می گذرد. همچنین به دلیل موقعیت مناسب رشد انواع گل ها و گیاهان دارویی در این روستا، تولید گیاهان دارویی، یکی از منابع مهم درآمد مردم به شمار می رود. قهوه خانه های بین راهی محلی مناسب برای خوردن چای و استراحت است که معمولاً رانندگان دقایقی را در کنار یکی از آنها می ایستند. یوسف گران پاشا، مدیرعامل وقت راهآهن شمال، در این رابطه گفته بود:بر اساس قراردادی که با دانشگاه صنعتی شریف برای سنجش مقاومت پل ورسک منعقد شد، سنسوری روی پل نصب شده است که میزان ضربههای ناشی از تردد قطار را روی پل بررسی میکند و در صورت ایجاد مشکل، هشدارهای لازم به مرکز مانیتورینگ ارسال میشود. روستای کندلوس بین جنگل های سرسبز و دره قرار دارد هر چند در محوطه مجتمع اقامتی آلاچیقهایی نصب شده، اما تا کافیشاپ هم راه چندانی نیست. در هر فصلی که از این جنگل دیدن کنید، پیاده روی در آب و هوای خوش آن حس بهشت را برایتان خواهد داشت. شمال ایران در تضاد با اکثر مناطق مرکزی کشور که شرایط کویری دارند، حقیقتا به مثابه بهشت است. کوههای جنوبی فیلبند که به شهر بابل میرسند، میزبان امامزاده معروف دیگری هستند که از جاهای دیدنی فیلبند و مناطق زیارتی آن محسوب میشود. وی در موزه پارس یا عمارت فرنگی واقع در روبروی زندان کریم خانی (ارگ کریم خانی) ضلع جنوبی مجاور حیاط هنرستان صنعتی نمازی شیراز به خاک سپرده شدهاست. کریمخان توانست پس از فروپاشی حکومت نادرشاه افشار، تمام بخشهای مرکزی، شمالی، غربی و جنوبی ایران را تحت حکومت خود درآورد.

وی پیش از به قدرت رسیدن رئیس طایفه زند و از فرماندهان سپاه نادرشاه بود. قطارهای معمولی قدرت لازم برای حرکت در آنجا را نداشتند. از آنجا که در نزدیکی آبشار محلی برای برپایی چادر وجود دارد بنابراین این سفر میتواند از نوع کمپینگ و شبمانی باشد. فصل پاییز: هوا رفته رفته سرد می شود اما لباس طبیعت بکر آبشار آب پری رنگارنگ است و تصویری تماشایی از طبیعت را به رخ می کشد. امروز گیسوم در شمال غرب دریای خزر با معرفی طبیعت زیبای تالش گیلان را به عنوان یکی از مراکز گردشگری ایران از دیگر جاذبه های گردشگری جداکرده است. این جاذبه دیدنی با نام قلعه رودخان، دژ رودخان یا قلعه حسامی در پارک جنگلی قلعه رودخان قرار دارد و عنوان بزرگترین قلعه آجری ایران را به خود اختصاص داده است. طبیعت این استان دنیایی از جنگلهای سبز، آبشارها، رودها و مناطق کوهستانی زیبا را در خود جا داده است. در بخش شرقی این استان، روستای فیلبند در ارتفاعات چلاو قرار دارد و یکی از زیباترین مناطق است. علاوه بر اینکه روستای الاشت مازندران زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد روستاهایی اطراف نیز در نوع خود بسیار بی نظیر و شایان توجه ظاهر شده اند. یکی از اقداماتی که بسیار هوشمندانه و دقیق کار شد ساخت تونل در رودخانه ورسک برای جلوگیری از طغیان رودخانه بود.

در نزدیکی این غار بازمانده ای از یک قلعه و برج ویران شده وجود دارد که زمانی سازه ای زیبا از سنگ و ملات بود. وقتی گفته میشود تماشای این قلعه را از دست ندهید، شاید گمان کنید صرفا به دلیل جنبه تاریخی و اثر ملی است. اشاره کرد. این روستای زیبا در نقاطی بلند از رشتهکوه البرز قرار دارد و کوه معروف آن یعنی کوه درازنو هم قلهای مرتفع به اندازه ۲۸۰۰ متر از سطح دریاست. از جمله آنها به چشمه رزوی غربی، چشمه رزوی شرقی، جیکا چشمه، لار چشمه و مرس چشمه میتوان اشاره کرد. دشت لار از شمال به کوههای شهرستان نور مازندران، از شرق و شمال شرق به کوه دماوند، از جنوب شرق به ایرا، شهرستان دماوند و پلور آمل، از جنوب به افجه و امامه و لواسان بزرگ و از غرب به خاتون بارگاه و گرمابدر گسترده شده. دلیل نام گذاری این اسم به دلیل وجود کوههای تالش است. از طرفی به دلیل رطوبت بالای این مسیر و همینطور اطراف خود آبشار دقت کنید که کجا قدم میگذارید. اکنون مسیری کوهستانی و جنگلی را پیش رو دارید تا در 21 کیلومتری جاده سیاهکل به دیلمان به منطقهای به نام لونک و سپس آبشار زیبای لونک برسید. ارتفاع دیلمان از سطح دریا ۳هزار و ۵۰۰ کیلومتر است و زمستانهای سخت و پر برفی دارد. روستای اسپیلی منطقهای با صفا و زیبا با مردمی مهمان نواز که پذیرای گردشگران است و در دو کیلومتری دیلمان قرار دارد.

مسجد جامع شاه عباسی یکی دیگر از جاهای دیدنی ساری است که در فاصله ی ۲۵ کیلومتری از آن و در روستای فرح آباد قرار گرفته است. روستای درازنو هم در مرتفعترین ارتفاعات کردکوی واقع شده است. این منطقه زیبا در نزدیکی شهر رامسر قرار دارد و مرتفعترین ییلاق در این منطقه است.کوهستانهای ییلاق لپاسر در طول تابستان نیز پوشیده از برف هستند و کوه سمامس که بلندترین قله کوهستان سماسوس در رامسر به شمار میرود، در این ییلاق قرار دارد. ساختمان پنج طبقهای در ورودی ماسوله و سیمهای برق و مخابراتی ناهمگون از جمله مواردی بودند که جمع آوری شد. ماسوله با خانههای پلکانی، شمعدانیها، بازارچههای محلی، هوای خنک، بوی خوش غذاهای محلی و سوغاتیهای رنگارنگ برای مسافران جذابیتهای منحصربهفردی دارد. آبشار خره بو یا خرم بو یکی دیگر از آبشارهای زیبای ماسوله است که ۲۰ متر ارتفاع دارد. آبشار مثل مرواریدی در دل جنگلی پر از درختان برافراشته، بوتهها و گیاهان جنگلی پنهان شده و دیدن آن فقط نصیب طبیعتگردانی که به دنبال کمی هیجان باشند میشود. از اینجا به بعد با یک پیادهروی 4 ساعته هیجان انگیز به آبشار رنگو میرسید. روستای باباولی که در آن بقعه بابا ولی و در نزدیکیاش آبشار باباولی وجود دارد یکی از باصفاترین جاهای دیدنی سیاهکل است که حتما باید به آن سری بزنید، البته نه در فصل سرما. سد شهید رجایی که از آن با عنوان سد سلیمان تنگه نیز یاد می شود در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی ساری واقع در بخش دودانگه و در نزدیکی روستای افراچال می باشد.

آبشار آب پری رویان در جنگلی در ۱۷ کیلومتری شهر رویان در استان مازندران قرار دارد. با این حال اگر دوست داشته باشید در زمان خلوتی به تماشای آبشار لونک بروید و از فضای بکر آن لذت ببرید، اوایل زمستان انتخاب بهتری است، فقط باید خیلی مراقب باشید چون آبشار دیگر یخ زده است و جاده هم خیلی لغزنده است. اگر دوست دارید که راهی این غار شوید، باید به اطراف روستا و زیر قله دکالی بروید. اگر تمایل دارید تا شبهای هیجانانگیز گرگان را تجربه کنید کارشناسان توانمند ما در خدمت شما هستند تا با رزرو هتل های گرگان مانند هتل شهاب گرگان بهترینها را برایتان به ارمغان آورند. کنار گلهای زرد بابونه که مانند فرش زرد رنگ مخملی قسمتهای میانی دشت دریاسر را پر کردهاست، درختهای متفاوتی هم بهچشم میخورد. آبشار لونک، در میان درختان سر به فلک کشیده اطراف و گلهای وحشی و زیبای پیرامون، مانند عروسی زیبا میدرخشد. همچنین اگر خوششانس باشید و احتیاط کنید، میتوانید در اطراف این آبشار جانورانی مثل پلنگ، مرال، شوکا، روباه و کبک هم ببینید. شما اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشید و شخصی همراه شما باشد که دارای تجربه در این زمینه است، با گذراندن حدود ۵ الی ۶ ساعت قادر به فتح این قله هستید! مدت پرواز حدود ۱۰ دقیقه است و کسانی که تجربه چندان زیادی در این زمینه ندارند هم میتوانند پاراگلایدرسواری را تجربه کنند. بسیاری از کسانی که از نقاط دور به گلستان راهی میشوند، ترجیح میدهند که به مشهد هم سری بزنند و زیارتی داشته باشند.

کار رضا شاه برای بومیان و دیگر کسانی که این داستان را دیدند و شنیدند بسیار شگفت بود و امروز هم پس از گذشت دهه ها همچنان این داستان در میان ایرانیان روان است . درباره چشمه گل رامیان و علت نام گذاری این چشمه که چرا به چشمه گل شناخته میشود گفته اند که، در زبان ترکی گل به نقطهای میگویند که بسیار عمیق، گود و فرورفته باشد و داخل آن آب جمع شده باشد و گفتهاند که واژهی گل از واژگان آرامی است که معنی آن چشمه جوشان است. جهاننما هم مانند درازنو پُر از صحنههای زیبای طبیعی مثل رود، چشمه و دشتهای سبز است. این بازار بعد از میدان شهرداری گرگان واقع شده و یک راسته باریک مانند است که دارای چرخش ها و پیچ های متنوعی بوده و در نهایت یک بازار محلی و کاملاً فعال را تشکیل می دهد. خانههای درازنو از مواد و مصالح متنوعی ساخته شدهاند. گرگان از بازارهای متنوعی برخوردار است که سالانه پذیرای بسیاری از گردشگران میباشد. لازم به یادآوری است که گیاهان و بوتههای این منطقه خواص درمانی بسیاری دارند که اگر با آنها آشنا باشید، میتوانند در درمان بیماریهای مختلف به شما کمک کنند. همچنین این منطقه در فصول مختلف مورد استفاده ماهیگیری قرار میگیرد. وجود برف در فصول گرم سال در این غار باعث شده که نامش را یخچال بگذارند. وجود آب و هوای مناسب، دیدنیهای طبیعی بینظیر و جاذبههای گردشگری فراوان، باعث شده تا بسیاری از مسافران در ایام مختلف سال به مرزنآباد، رفت و آمد داشته باشند. این منطقه ییلاقی و اطراف آن جذابیتهای بسیاری دارد. این روستا یکی دیگر از ییلاقات خوش آب و هوا در استان مازندران است که علاوه بر طبیعت بکر و بی نظیرش، دارای قدمتی ۴۰۰۰ ساله بوده و به عنوان لوکیشن بسیاری از فیلم های سینمایی نیز از آن استفاده شده است.

پس علاوه بر کفش راحت و مناسب، بهتر است باتوم کوهنوردی هم به همراه داشته باشید. برخی ایلهای لر در شکل گیری حکومت به کریمخان کمک کرده و همراه وی به شیراز رفتند اما پس از انقراض سلسله زندیه به لرستان بازگشتند. وی توانست محمدعلی خان، حاکم همدان و حسنعلی خان، حاکم اردلان را شکست دهد و حامیانی پیدا کند. وی اجازه داد تا بعضی از اقوام ساکن شمال ایران مستقل از حکومت باقی بمانند و یکی از همانها به نام طایفه قاجار با شکست لطفعلی خان زند دودمان زندیه را برانداختند. اول از داخل گرگان خودتان را به بلوار صیاد شیرازی برسانید و تا رسیدن به بلوار معروف ناهارخوران به مسیرتان ادامه دهید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را برای سفر به این آبشار زیبا راهنمایی کنیم. اگر زمانی خواستید برای دیدن این آبشار زیبا راهی گرگان شوید میتوانید برای اجاره آنلاین اقامتگاه به سایت پینورست سر بزنید. پس از پیمودن حدود 2 کیلومتر از روستای آرام توشن و عبور از مسیری کوتاه در میان بوتهها و درختان متنوع، خود را در جوار رودخانهای میبینید که با خنکای خود شما را وسوسه به آبتنی میکند میتوانید پس از یک پیاده روی پرنشاط، تنی به آب بزنید و یا در کنار رودخانه به استراحت بپردازید و به نجوای آب گوش کنید. پیاده روی از این مسیر به سمت آبشار در مسیری شیبدار انجام می شود و نسبتا طولانی است. برخی از جاهای دیدنی جنگل دالخانی در خود جنگل قرار دارند و برخی هم در فاصله کمی از جنگل واقع شده اند و آنقدر خاص و زیبا هستند که ارزشش را دارد مسیری را طی کرد و از جنگل خارج شد تا از آن ها بازدید کرد. این کاخموزه در خیابان شهید رجایی رامسر، جنب هتل رامسر واقع شده است و فاصله آن با جنگل دالخانی ۲۸ کیلومتر (۴۶ دقیقه) است.

نفره به افراد در اقامتگاه و نیز نحوه استقرار افراد در خانه محلی، بستگی به ترکیب نفرات تور و ظرفیت هتل یا خانه محلی دارد. گشتوگذارتان را در دشت لار با اقامت در دامان طبیعت و برپاکردن کمپ و چادر میتوانید کامل کنید، البته در صورتی که تجهیزات لازم را بههمراه داشته باشید و تجربه کافی برای شبمانی در طبیعت را داشته باشید یا بههمراه افراد و گروههای حرفهای اقدام به این کار کنید. این دشت زیبا دسترسی خوبی از تهران، آمل و دماوند دارد؛ بنابراین شما می توانید در هر یک از این شهرهای اطراف اقامت داشته و به دشت لار که به شقایقهای سرخش مشهور است، سر بزنید. بنابراین بهترین زمان که هم آب و هوا خوب باشد و هم شرجی بودن هوا اذیت کننده نباشد ماههای اردیبهشت، خرداد، شهریور و مهر است. دلیل دیگری که این مکان مقصد مناسبی برای دوستداران طبیعت است، بکر بودن و خلوت بودن آن است. تلهکابین مشهور نمک آبرود و سورتمه، پیست کارتینگ، زیپلاین، پل معلق و تفریحات دیگری مخصوص این شهرک است باعث شده تا هر ساله پذیرای مسافران زیادی از سراسر کشور باشد. اگر تجربه سفرکردن به روستای درازنو یا شهرها و روستاهای دیگری از گلستان یا شمال ایران را دارید، حتماً از خاطرات و تجربههایتان برای ما و همراهان ره بال آسمان بگویید.

 • وب مستر