مدیر شبکه های اجتماعی

همه چیز در رابطه با شبکه های اجتماعی و اینترنت

مدیر شبکه های اجتماعی

همه چیز در رابطه با شبکه های اجتماعی و اینترنت

۹ مطلب در فروردين ۱۴۰۳ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

طبق مبحث 15 مقررات ملی ساختمان، هر ساختمان اجزای متفاوتی دارد و برای هر جز روش استاندارد ساخت موجود است. در سال‌های گذشته قوانین جامعی برای ساخت سازه‌ها برای پیمانکاران و مهندسان وجود نداشت. هر کس از دانش و تجربه‌ای که به دست آورده به یک روش و اصول پایبند است. دفتر مقرارت ملی ساختمان با تدوین و انتشار مباحث 22گانه این مشکل را حل نمود. مبحث 15 جزو منابع آزمون نظام مهندسی قرار داشته و مبنای کار هر مهندس را مشخص می‌کند. در کلیه جلدهای این مباحث حداقل استانداردهایی که به بهبود وضعیت ساختمان‌ها کمک می‌کند، آورده شده است. برای دانلود مبحث 15 مقررات،  به سایت سودا رجوع کنید.

 

درباره مبحث پانزدهم مقرارت ملی ساختمان

با افزایش روزافزونی ساختمان‌های چند طبقه و آسمان خراش‌ها نیاز به آسانسورها و پلکان‌های برقی مطرح شد. مجمع تدوین کنندگان مبحث 15 در سال 1380 اولین مقرارت را برای ساختمان‌ها و نصب آسانسور و پله برقی وضع کردند. این کتاب در سال 1387 و 1392 بازنگری شده و ایرادات اسبق با روی کارآمدن دانش و فناوری جدید برطرف شده است. موضوع این کتاب به طراحی، بازسازی و اجرای آسانسورها و پلکان‌های برقی اشاره دارد. ارتقا سطح کیفیت خدمات به افراد جامعه موجب افزایش سطح کارایی صنعت ساختمان می‌شود. استفاده از اطلاعات این مبحث و مبنا قرار دادن آن تحول چشمگیری در صنعت آسانسور کشورمان ایجاد کرده است.

اگر شما در حوزه تاسیسات ساختمان فعالیت دارید و یا مهندس ساختمان هستید میبایست طبق مبحث 15 مقررات ملی ساختمان عمل کنید. برای دانلود مبحث 15 مقررات ملی ساختمان، میتوانید از سودا اقدام کنید.

 

موضوع ظرفیت آسانسور در مبحث 15

در وهله اول یک معمار طراح باید تعداد، ظرفیت و نوع آسانسور را مشخص کرده سپس بنابر ویژگی‌های پروژه و نیاز آن نقشه اولیه را طراحی کند. ساختمان‌هایی که معمولا بیش از 3 طبقه هستند باید دارای آسانسور باشند. کاربری آسانسور بسیار اهمیت دارد. آسانسورهای تعبیه شده در انبارها، مراکز خرید، ساختمان‌های مسکونی، بیمارستان‌ها و ... با یک دیگر متفاوت هستند. جانمایی آسانسور باید توسط مهندس طراح چنان مشخص شود که با توجه به ویژگی‌های ساختمان و معیارها رفت و آمد مسافران را سهل و بی‌خطر کند.
طبق مبحث پانزدهم مقررات ملی ساختمان، نیروهای وارد بر سازه ساختمان و طراحی آسنسور باید مورد بررسی قرار گرفته و اعمال شود. آسانسورهای مورد استفاده افراد ناتوان جسمی ویژگی‌هایی دارد که سهولت استفاده را در بر دارد. آسانسور باید در یک چاه متناسب با تعداد دستگاه قرار بگیرد. فضای کافی برای انتظار، ورود و خروج مسافران در راهروها باید تعیین گردد. ابعاد چاه آسانسور بر اساس ظرفیت کابین، نوع در و سرعت آسانسور در نظر گرفته می‌شود. طراح و شرکت سازنده آسانسور باید از اصول حفاظت ساختمان و آسانسور در مقابل حریق بهره بگیرند.
طبق مبحث 15 مقررات ملی ساختمان، اجزای سازنده آسانسور باید از استحکام و مقاومت بسیاری برخوردار باشد. بارهای استاتیکی و دینامیکی قطعات آسانسور به سقف چاه وارد می‌شود؛ در نتیجه نیروهای وارد بر چاه باید محاسبه شده و در طراحی و اجرای آسانسور لحاظ شود. نصب هر نوع لوله‌، کابل، سیم و سایر تجهیزات در چاه مطلقا ممنوع می‌باشد. با مراجعه به مبحث 15 مقرارت ملی ساختمان می‌توان به طور دقیق از ابعاد و اندازه‌ها مطلع شد. در مراحل نهایی و بهره‌وری باید آزمایش و بازرسی صورت بگیرد.

تمامی مهندسین ساختمان باید بر مبحث 15 اشراف کامل داشته باشن مخصوصا افرادی که میخواهند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند. جدیدترین ویرایش مبحث 15 را از سودا دانلود کنید

 

 

پلکان برقی در مبحث 15 مقررات ملی ساختمان

عموما در مراکز عمومی از پلکان‌های برقی استفاده می‌شود به همین خاطر شرایط طراحی و اجرای آن دشوارتر و حائز توجه بیشتری است. مهندسین طراح بر اساس نوع، ظرفیت، تعداد و مکان نصب پلکان برقی باید طراحی را انجام دهند. پله برقی باید در محلی نصب شود که بیشترین تردد و رفت وآمد را دارا است. در ابتدا و انتهای پله برقی فضای غیر محصور و آزادی برای مسافران تعبیه شود. لازم به ذکر است که باید طراحی و جانمایی پله برقی به شیوه‌ای باشد که در طبقه ایجاد اغتشاش ننماید.
آرایش و نصب پلکان برقی طبق شرایط و موقعیت ساختمان مشخص می‌شود.

طبق مبحث 15 مقررات ملی ساختمان، حداکثر سرعت پله برقی که زاویه شیب 30 درجه‌ای دارد نباید بیشتر از 75/0 متر برثانیه باشد. نیروهای وارده بر پلکان برقی طبق زاویه، مسیر حرکت، ارتفاع، زاویه و نوع مصالح محاسبه شده و متعادل سازی توسط مهندسان انجام می‌گیرد. پلکان برقی باید قابلیت حرکت در دو جهت بالا و پایین را دارا باشد. در پلکان کمترین تعداد پله تخت 2 و بیشترین تعداد 4 پله تخت در ورودی و خروجی پله برقی می‌باشد. اگر ارتفاع پله برقی به بیش از 6 متر برسد تعبیه 3 پله تخت در ورود و خروج الزامی است.
ن

رده‌های پله برقی در دو طرف باید از استحکام خوبی برخوردار بوده و پس از رسیدن به سطح افقی طبقه حداقل 300 میلی‌متر تداوم یابد. در گوشه زیرین سقف طبقه فوقانی و پله برقی باید محافظ قوی و استاندارد نصب شود. قبل از راه‌اندازی سیستم باید حرکت و استانداردهای آن مورد آزمون قرار بگیرد. در مواقع شکست پله یا گیر کردن مانعی میان پله و پاره شدن زنجیر اتصال پله ها، به صورت خودکار توسط حسگرها باید حرکت پله برقی متوقف شود.

ارتباط مبحث 15 مقرارت ملی ساختمان با مبحث 3

در مبحث سوم مقرارت ملی ساختمان به حفاظت ساختمان در برابر حریق پرداخته شده است. آسانسور و پلکان برقی از تاسیسات الکتریکی- مکانیکی هستند که در هنگام وقوع آتش‌سوزی بسیار تاثیرگذار هستند. طبق استانداردها اجزای سازنده آسانسور و پلکان برقی باید از مقاومت مطلوبی برخوردار بوده و در مقابل آتش واکنش خوبی از خود نشان دهند. طبق مبحث 15 سنسورهای آسانسور و پلکان برقی باید در مواقع بروز حریق به صورت خودکار فعال شده و از فعالیت بازداشته شوند. سیستم‌های اعلان و اطفا حریق هر دو باید فعال باشد و ایستایی لازم در احتراق ساختمان را دارا باشد.

کلام آخر در مبحث 15 مقررات ملی ساختمان

طبق مبحث 15 مقررات ملی ساختمان، یک آسانسور و پلکان برقی باید مدارک فنی مشخصی داشته باشد. شرکت سازنده این دستگاه‌ها باید در برابر تولید خود مسئول بوده و تمام نکات ایمنی- حفاظتی را رعایت نماید. در مبحث 15 به همه مقادیر و استانداردها اشاره شده است. کارفرمایان، پیمانکاران، مهندسان و کلیه شرکت‌های سازنده آسانسور و پله برقی می‌توانند به اطلاعات لازم دست یابند. طراحی، اجرا، نظارت و بررسی مداوم این سیستم‌ها برعهده شرکت سازنده است.

 

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

برای درمان زودانزالی شیوه های زیادی وجود دارد. یکی از بهترین شیوه ها استفاده از ژل تاخیری می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به روش استفاده از ژل های تاخیری برای مردان بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

ژل تاخیری چیست؟

پیش از اینکه به روش استفاده از ژل های تاخیری برای مردان بپردازیم، خوب است بدانید ژل تاخیری می تواند در بهبود کیفیت جنسی نقش مهمی داشته باشد. بیشتر طلاق ها و جدایی ها به عدم داشتن رابطه جنسی مطلوب مربوط می شوند. انزال زودرس یکی از اختلالات شایع در میان زوجین محسوب می شود و می تواند کیفیت رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار دهد.     

آشنایی با ژل تاخیری

آشنایی با روش استفاده از ژل های تاخیری برای مردان

در این بخش به روش استفاده از ژل های تاخیری برای مردان می پردازیم. بیشتر مردانی که درگیر زودانزالی می شوند از اسپری تاخیری استفاده می کنند. بهتر است بدانید زمانی که اعصاب تحریک می شوند، انتهای عصب ها می تواند فعال شوند. همانطور که ذکر شد زمانی که انتهای عصب ها فعال می شوند سیگنال هایی که به پتانسیل عمل معروف هستند به سیستم مرکزی فرستاده می شوند. ژل های تاخیری می توانند فعالیت عصب ها را کندتر کنند. پس از آن انزال دیرتر رخ می دهد.

روش استفاده از ژل های تاخیری برای مردان به هیچ عنوان پیچیده و دشوار نیست. در مرحله اول باید آلت جنسی خود را بشویید. پس از آن خیلی دقیق خشک نمایید. مقدار اندکی از ژل تاخیری را به آلت جنسی خود بزنید و بعد از تقریبا 30 دقیقه، آن ناحیه را بشویید. برای کسانی که نیروی بدنی بسیاری دارند و یا پوست تیره دارند این بازه زمانی کمی بیشتر طول می کشد.

نگاهی به تاثیر ژل تاخیری بر رابطه جنسی

در این بخش قصد داریم به تاثیر ژل تاخیری ایموشن آبی بر رابطه جنسی بپردازیم. ژل ها موجب می شوند رابطه جنسی بیشتر طول بکشد. علاوه بر این هر دو نفر از رابطه جنسی خود لذت بیشتری می برند. ژل تاخیری می تواند باعث شود مرد دیرتر به انزال برسد و در پایان هر دو نفر به صورت همزمان به ارگاسم برسند. برخی از افراد از ژل های تاخیری به عنوان ژل های روان کننده نیز استفاده می نمایند.

تاثیر ژل تاخیری بر رابطه جنسی

در روز چند بار باید از ژل تاخیری استفاده کرد؟

اگر قصد دارید تاثیرگذاری ژل های تاخیری را سریع تر مشاهده نمایید باید بدانید استفاده از کرم تاخیری گلدن نایت بیشتر از چهار بار در روز ممنوع می باشد. افرادی که درگیر زودانزالی هستند، زمانی که از ژل تاخیری استفاده می کنند از نتیجه بی نظیر آن شگفت زده می شوند. آنها ممکن است در روز چندین بار از این نوع ژل استفاده کنند. بهتر است بدانید اگر در مصرف ژل تاخیری زیاده روی نمایید، امکان دارد با بی حسی آلت روبرو شوید. علاوه بر این ممکن است آلرژی و حساسیت در شما ایجاد شود. به همین خاطر در روز سعی کنید بیشتر از چهار بار از این ژل استفاده نکنید. یک نکته مهم که باید به یاد داشته باشید این است که هر چه بیشتر از این محصول استفاده کنید، تاخیر زیادی مشاهده نمی کنید. به همین دلیل در مصرف آن تعادل ایجاد کنید. 

 

نکات مهم درباره روش استفاده از ژل های تاخیری برای مردان

ما در این مقاله به روش استفاده از ژل های تاخیری برای مردان پرداختیم. در این بخش به چند نکته مهم درباره این موضوع می پردازیم:

 • اگر بعد از اینکه از ژل تاخیری و حجم دهنده ایموشن مشکی استفاده کردید احساس خارش و سوزش داشتید، هر چه سریع تر محل مورد نظر را با آب شستشو دهید.
 • اگر خراش یا زخمی روی آلت تناسلی تان دارید، استفاده از این ژل را قطع کنید.
 • اگر درگیر بیماری زمینه ای هستید، پیش از استفاده از این ژل با متخصص مشورت نمایید.
 • این ژل را فقط روی آلت تناسلی خود بزنید، از مالیدن آن روی بیضه ها پرهیز نمایید.
 • در صورتی که پارتنر شما باردار است قبل از استفاده از این ژل با متخصص زنان یا ماما در خصوص این موضوع مشورت نمایید. در ترکیبات این ژل بنزوکائین و لیدوکائین وجود دارد و امکان دارد برای سلامت مادر و جنین خطرات زیادی ایجاد نماید.
 • این محصول به هیچ عنوان نباید در دسترس کودکان قرار بگیرد.
 • ژل تاخیری را در دمای بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد نگه دارید. مکانی که این محصول را در آن نگه می دارید باید دور از نور خورشید باشد.
 • زمانی که از این محصول استفاده می کنید نباید رابطه دهانی داشته باشید، زیرا امکان دارد درگیر مشکلات معده و روده شوید.
 • وب مستر
 • ۰
 • ۰


انواع سازهای سنتی حس خاص خود را دارند. زمانی که نیاز به گوش دادن به موسیقی و یافتن آهنگ های جدید در اینترنت داریم، در واقع به دنبال ابراز احساسات هستیم. آهنگ ها و صداهایی که در هر زمان به آنها نیاز داریم. برای ما شنوندگان موسیقی سنتی یا ایرانی ها آشنایی با سازهای موسیقی سنتی ایرانی مهم است. آلات موسیقی مانند نقشه های ما هستند. برای آشنایی با انواع ساز ها با موزیک باران همراه باشید. 

شناخت انواع موسیقی سنتی به ما کمک می کند که ذائقه موسیقایی خود را بهتر بشناسیم و حرفه ای تری در زمینه موسیقی صحبت کنیم. شنوندگان حرفه ای می دانند که چگونه سازها را تشخیص دهند.

موسیقی سنتی ایران

آواز فولکلور ایرانی در همه جا و در هر زمان، نه به صورت آوازهای پراکنده یا اصوات منجمد، بلکه در قالب موسیقی معمولی با ردیف و ساز، نام و نماد فرهنگ ایرانی شده است. موسیقی محلی ایران که موسیقی سنتی ایران است را موسیقی دستگاهی نیز می گویند. این موسیقی شامل ساز، آواز، کر و غیره است.

موسیقی محلی ایرانی ریشه در فرهنگ و سنت های ایرانی دارد. موسیقی ای که با سازهای قلبی نواخته می شود و بدون شک با گوش انسان قابل شنیدن است.  دانلود بهترین آهنگ ها و آوازهای سنتی ایرانی و آوازهای موسیقی بزرگ ایرانی مانند باربد و نکیسا با بنان و شجریان آمیخته با آهنگ هایی است که از دل برمی خیزد و در دل نهفته است.

فروش موسیقی سنتی

اگرچه سبک های جدید موسیقی در دوره جدید به وجود آمده است، اما طبق آمار، هنوز نمی توان موسیقی سنتی را با آهنگ های جدید جایگزین کرد. 46 درصد از شنوندگان موسیقی در ایران اولویت اول خود را گوش دادن به موسیقی سنتی می دانند.

در خرداد و تیرماه سال 1401 بود که کنسرت «با رنگ صدا» حمیون شجریان از خوانندگان سنتی موسیقی ایران غافلگیرکننده بود. این کنسرت که پس از تمدیدهای فراوان برگزار شد، در مجموع 17 روز و 30 جلسه به طول انجامید. در یکی از بلیت فروشی های این کنسرت، 30 هزار بلیت در چهار ساعت فروخته شد. مسیرها و امکاناتی که در پی می آیند همچنان محبوب هستند و مخاطبان زیادی را به خود جذب می کنند. برخی از گروه های موسیقی ایرانی مانند گروه چارتار با یکی از محبوب ترین سبک های موسیقی ایرانی یعنی «سبک فیوژن» کار می کنند. سبک موسیقی فیوژن محبوب است و در فروشگاه های آنلاین موسیقی فروش بالایی دارد.

آموزش آلات موسیقی ایرانی

با وجود علاقه خوب به یادگیری و یادگیری در مورد ماشین ها، این تعداد هنوز زیاد نیست. چندین کانال در یوتیوب برای آموزش آلات موسیقی به زبان ساده باز شده است. فقط یک فیلم آموزش ماشین نمک از یک کانال یوتیوب 181000 بار بازدید شده است. علاوه بر این، یکی از پرفروش ترین آلبوم ها در پلتفرم های مرتبط با موسیقی، آلبوم تمرین آوازی موسیقی سنتی ایرانی اثر محمود کریم است.

در موتور جستجوی گوگل، آمار جستجو برای عبارت "تجهیزات موسیقی" تقریبا ثابت مانده است و در دهه گذشته رشد نکرده است. در بین استان ها، یزد بیشترین جستجو را برای دانلود رایگان موسیقی ایرانی دارد. علاوه بر این استان های ایلام، چهارمحال و بختیاری در این زمینه پیشتاز هستند. آمار بیشترین جستجوی آلات موسیقی در یوتیوب مربوط به سیستان و بلوچستان است. احتمالاً علاقه روزافزون به موسیقی محلی در این استان ها باعث علاقه مندی به یادگیری و آموزش آلات موسیقی و هورن شده است.

دستگاه موسیقی چیست؟

از زمان های قدیم خوانندگان و نوازندگان قدیمی با توجه به ذائقه و خلق و خوی آنها آواز بخوانند یا پخش کنند. این عناصر اغلب در طول زمان مدل می شوند. زیرا اکثر موسیقی ها از این فرمت ها ساخته می شوند. با گذشت زمان این الگوها طبقه بندی و اصلاح می شوند. و به نام های مختلفی مانند مقام می آید.مجموعه این قطعات موسیقی را که به آنها آکورد یا غزل می گوییم، ساز موسیقی می گویند. این گوشه ها در مکان های مختلفی ایجاد می شوند. و بر اساس منطق درونی ترکیب شده است زیرا زیر و بم، تنظیم و فاصله نت ها با هم سازگار است. به همین دلیل است که هر ساز حال و هوای خاص خود را دارد و تأثیری بر شنونده می گذارد.

این ساز از دوره قاجار در موسیقی ایران رواج یافت. قبل از آن از کلمه مقام استفاده می کردند. در موسیقی کلاسیک ایرانی «گا» به معنای صفحه ساز است، بنابراین ساز به معنای قرار دادن انگشتان روی صفحه ساز است. تکنیک انگشت گذاری برای هر آهنگ یا آهنگ متفاوت است.

موسیقی سنتی ایران از زمان قاجار و علی اکبرخان فراهانی به هفت دستگاه موسیقی تقسیم شده است. در حالی که برخی آن را به 12 ساز تقسیم می کنند. اما رایج ترین طبقه بندی آلات موسیقی هفت ساز و پنج صدا است.

گوشه هایی از سیستم موسیقی ایران

بخش کوچک و مهمی از موسیقی سنتی ایران گش نام دارد. هنگامی که زوایا اضافه می شود، آهنگ یا ساز موسیقی ایجاد می شود. به همین دلیل گوشه ها دارای سیستم تونال یکسانی هستند. یعنی صدا و فعل و انفعال این سطرها در چند آهنگ شبیه هم است. این به این زوایای اجازه می دهد تا فضای احساسی و عاطفی را با هم ایجاد کنند. به چیدمان این زوایا یا خطوط در کنار هم خط و به مجموعه ای از زوایای مساوی دستگاه می گویند.

هر گوشه نام متفاوتی دارد و به مدرسه و موسسه خاصی تعلق دارد. زوایای موسیقی ردیف های مختلف نیز متفاوت است. ساختار هر دستگاه مانند یک قله مخروطی شکل است که از زاویه درآمد دستگاه شروع می شود، اوج می گیرد و پایین می آید. در واقع، زوایایی مانند درآمد و فرود در همه آلات موسیقی مشترک است.

فهرست گوشه های موسیقی ایرانی را می توان به گوشه های ساز شور، گوشه های ساز ماهور، گوشه های ساز همایون، گوشه های ساز نوا، چهارگاه، سازهای سه گاه و سازهای پنجگاه تقسیم کرد. تقسیم شده.

هفت دستگاه موسیقی ایران

ساز ایرانی از مجموعه گوشه هایی تشکیل شده است که به ترتیب خاصی پشت سر هم قرار می گیرند. هر نوع ساز موسیقی مخصوص به خود را دارد.

دستگاه همایون

دستگاه سه گانه

ابزار طلاق

دستگاه ماهواره ای

دستگاه سینه راست

دستگاه نمک

دستگاه نوا

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

موسیقی علم است.


از دیدگاه تئوری موسیقی متفاوت است اگر بتوان صداهای مرتبط با هم را بدون محدودیت ذهن و تخیل ایجاد کرد، به آن موسیقی می گویند.

این آهنگ برای ریتمولوژی به دو بخش تقسیم می شود: برای دانلود آهنگ کلیک نمایید.

آن را ضرب کنید

بدون ضرب

موسیقی کوبه ای موسیقی دارای وزن است، مانند آهنگ هایی که برای رقص، پیش درآمد، راهپیمایی و غیره ساخته شده است.

موسیقی موزون آهنگی است که وزن خاصی ندارد که بهترین نمونه یک آواز سنتی در موسیقی ایرانی است که البته نباید آن را ریتمیک دانست اما این آهنگ ها دارای وزن و ریتم های متناظر با موضوع تئوری موسیقی ایرانی هستند. و انواع فرم های این موسیقی.

امروزه موسیقی در سطح موسیقی با توجه به سه عنصر ریتم، ملودی و هارمونی مورد مطالعه قرار می گیرد:

ملودی

به طور کلی، ریتم را می توان مجموعه ای منظم و منظم از صداها و سکوت ها با کشش یا ارزش زمانی معین دانست. مثلاً تیک ساعت و ضربان نبض یا قلب همه ترکیبی از صدا و سکوت هستند. ... که همزمان به گوش ما می رسند و ریتمیک خوانی علم و تربیتی است که شامل خواندن این صداها و سکوت ها می شود. و قدر وقتش را چنانکه فرموده مراعات کن

ریتم عامل ایجاد نظم و هماهنگی در ساخته های موسیقی و شکل و ساختار به ملودی آهنگسازی است. اهمیت ریتم در موسیقی به حدی است که می توان گفت هیچ تصنیفی بدون ریتم ساخته نمی شود.

ترانه

ملودی در واقع احساسی است که از ترکیب و ترکیب زیر و بم و ضرب یا ریتم به وجود می آید. بعد از ریتم، ملودی جایگاه بسیار ویژه ای در دنیای موسیقی دارد. دانلود بهترین آهنگ ها

وحدت

در تئوری موسیقی، هارمونی عبارت است از وقوع همزمان صداهای مختلف و قابل شنیدن و تجزیه و تحلیل هماهنگ با یکدیگر. این صداها را می توان با نت های یکسان یا هماهنگ با یکدیگر در چندین ساز مختلف نواخت.

دانش هارمونی یکی از مباحث اصلی و اساسی تئوری موسیقی است.

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰


در یک سیستم انرژی مدرن، اجزای مختلف با هم کار می کنند تا توزیع کارآمد و ایمن برق را تضمین کنند. این قطعات شامل اینورترها، کنتاکتورها، قطع کننده های مدار اتوماتیک (MCCB)، مدارهای کوچک (MCCB) و مدارهای حرارتی (MPCB) می باشند. هر جزء نقش مهمی در حفظ یکپارچگی منبع تغذیه و محافظت از سیستم الکتریکی در برابر آسیب دارد. https://www.sharghdaily.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-287/924405-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86


آشنایی با اینورترها

اینورتر یک دستگاه مهم در سیستم قدرت است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. آنها اغلب در سیستم های انرژی تجدیدپذیر مانند پنل های خورشیدی و توربین های بادی که برق DC تولید می کنند استفاده می شوند. یک اینورتر امکان تبدیل این برق DC را به برق AC فراهم می کند که می توان از آن برای تغذیه لوازم خانگی، لوازم صنعتی و سایر لوازم الکتریکی استفاده کرد.

انواع مختلفی از اینورترها مانند اینورترهای متصل به شبکه و اینورترهای خارج از شبکه وجود دارد. اینورترهای متصل به شبکه به شبکه متصل می شوند و اجازه صادرات انرژی اضافی تولید شده از منابع انرژی تجدیدپذیر را می دهند. از طرف دیگر اینورترهای مستقل در سیستم های مستقلی که به شبکه متصل نیستند استفاده می شوند. اینورترها برای اطمینان از سازگاری سیستم های انرژی تجدیدپذیر با زیرساخت های الکتریکی موجود مهم هستند.

نقش و وظایف پیمانکاران

کنتاکتورها کلیدهای الکترومغناطیسی هستند که برای کنترل جریان برق در سیستم های قدرت استفاده می شوند. آنها معمولاً در کاربردهای صنعتی و تجاری یافت می شوند، جایی که برای اتصال یا قطع مدارهای الکتریکی خدمت می کنند. کنتاکتورها قوی هستند و می توانند جریان های بالا را تحمل کنند و آنها را برای کنترل موتورهای بزرگ، سیستم های روشنایی و سایر تجهیزات الکتریکی سنگین مناسب می کند.

بررسی اجمالی مدار شکن (MCCB).

قطع کننده مدار یا جریان شکن یک وسیله حفاظت مدار است که معمولاً در سیستم های الکتریکی ولتاژ پایین استفاده می شود. آنها با قطع خودکار مدار در صورت بروز خطا، در برابر جریان اضافه و اتصال کوتاه محافظت می کنند. سوئیچ های اتوماتیک شامل یک واحد مسافرتی است که شرایط غیرعادی را تشخیص می دهد و یک مکانیسم جداسازی که جریان جریان را قطع می کند.

یکی از مزیت های اصلی تغییرات خودکار عملکرد دستی آنهاست. این بدان معنی است که می توان آن را به راحتی در صورت نیاز روشن یا خاموش کرد و یک راه ساده برای کنترل منبع تغذیه برای بارهای الکتریکی مختلف ارائه می دهد. کلیدهای مدار اغلب در محیط های تجاری و صنعتی استفاده می شوند که در آن حفاظت قابل اعتماد و انعطاف پذیری برای تحمل انواع بارهای الکتریکی را فراهم می کنند.

مینی مدار شکن (MCB)

سوئیچ های مینیاتوری یا سوئیچ های مینیاتوری مشابه سوئیچ ها هستند اما برای کاربردهای جریان کم طراحی شده اند. قطع کننده های مدار مینیاتوری معمولاً در محیط های مسکونی و تجاری سبک برای محافظت از مدارهای الکتریکی منفرد استفاده می شوند. کلیدهای مدار مینیاتوری حفاظت در برابر جریان بیش از حد و اتصال کوتاه را ارائه می دهند و در انواع درجه بندی جریان برای مطابقت با نیازهای خاص مدارهای مختلف موجود هستند.

سوئیچ های مینیاتوری مانند سوئیچ های اتوماتیک از یک واحد تریپ و یک مکانیزم بسته شدن تشکیل شده اند. با این حال، به دلیل اندازه کوچک خود، میکرو سوئیچ ها اغلب به گونه ای طراحی می شوند که سریعتر از سوئیچ های مستقل در پاسخ به عیوب کار کنند. این واکنش سریع آسیب های ناشی از قطع برق را کاهش می دهد و ایمنی سیستم برق و کاربران آن را تضمین می کند.

قطع کننده مدار حرارتی (MPCB)

کلیدهای حرارتی یا مدار شکن های حفاظتی موتور، مدار شکن های تخصصی هستند که برای محافظت از موتورها در برابر آسیب های ناشی از اضافه بار، اتصال کوتاه و سایر خطاهای الکتریکی طراحی شده اند. آنها معمولاً در کاربردهای صنعتی استفاده می شوند که در آن موتورها اجزای حیاتی سیستم الکتریکی هستند.

کلیدهای حرارتی حفاظت حرارتی و مغناطیسی را برای موتورها فراهم می کنند. حفاظت حرارتی دمای موتور را کنترل می کند و در صورت تجاوز از حد مجاز کارکرد ایمن، مدار شکن را خاموش می کند. عملکرد محافظت از خود به نوسانات ناگهانی برق ناشی از اتصال کوتاه و غیره پاسخ می دهد و برای جلوگیری از آسیب به سرعت مدار را قطع می کند.

تفاوت اصلی کلیدهای حرارتی با سایر کلیدهای مدار، تمرکز ویژه بر روی حفاظت موتور است. آنها به گونه ای طراحی شده اند که ویژگی ها و الزامات خاص موتورها را برآورده کنند و ایمنی و عملکرد کارآمد آنها را تضمین کنند.

تفاوت های اصلی بین کلیدهای اتوماتیک، کلیدهای مینیاتوری و سوئیچ های حرارتی

قطع کننده های مدار، قطع کننده های مدار کوچک و قطع کننده های مدار همگی کلیدهای مدار هستند، اما تفاوت های قابل توجهی در هدف و عملکرد خود دارند.

کلیدهای اتوماتیک برای کاربردهای با جریان بالا در محیط های تجاری و صنعتی مناسب هستند.

مینی سوئیچ ها برای مصارف مسکونی و تجاری سبک طراحی شده اند.

سوئیچ های حرارتی کلیدهای مدار تخصصی هستند که بر روی محافظت از موتورها در برابر آسیب تمرکز می کنند.

تفاوت مهم دیگر در ویژگی های پایدار آنها است.

کلید خودکار و کلید مینیاتوری دارای تنظیمات قابل تنظیم هستند که امکان سفارشی سازی بر اساس نیازهای خاص را فراهم می کند.

کلیدهای حرارتی تنظیمات ثابتی دارند که برای محافظت از موتور بهینه شده اند.

انتخاب صحیح یک قطع کننده مدار بر اساس کاربرد خاص و الزامات بار الکتریکی برای اطمینان از حفاظت و عملکرد بهینه سیستم ضروری است.

اهمیت انتخاب و نصب صحیح اجزای سیستم سوخت رسانی

هنگام انتخاب اجزای سیستم قدرت، از جمله عوامل زیر را در نظر بگیرید:

جریان اسمی،

سازگاری ولتاژ و

الزامات برنامه خاص

باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. برای اطمینان از انتخاب قطعات مناسب برای هدف، لازم است با یک متخصص مشورت کنید یا به دستورالعمل سازنده مراجعه کنید.

نتیجه گیری و افکار نهایی

اینورترها، کنتاکتورها، قطع کننده های مدار، قطع کننده های مدار و مبدل های حرارتی از اجزای مهم سیستم های الکتریکی مدرن هستند. آنها نقش مهمی در کلیدزنی، کنترل و حفاظت از مدارهای الکتریکی دارند. درک هدف و عملکرد این قطعات برای اطمینان از عملکرد کارآمد و ایمن سیستم های الکتریکی بسیار مهم است.

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

 

 

یکی از سرگرمی های سفر خرید سوغاتی برای شهر یا کشور مقصدتان است. جزیره کیش نیز مانند دیگر شهرهای ایران دارای سوغاتی های متنوع و منحصربفردی از غذاهای شیرین و خوش طعم گرفته تا صنایع دستی مختلف است که می توانید در سفر به این جزیره زیبا و توریستی خرید کنید. در این جزیره زیبا که مورد بازدید بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است، انواع پوشاک، صنایع دستی و محصولات کشاورزی را به عزیزان خود هدیه دهید. سوغات کیش شامل صنایع دستی، ماهی و صدف و بسیاری از محصولات خارجی است که در منطقه آزاد واقع شده اند که در تور کیش قابل خریداری هستند. اگر قصد سفر به جزیره کیش را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا با سوغات و صنایع دستی کیش بیشتر آشنا شوید.

خرما و مرکبات - سوغاتی کیش

همانطور که مشخص است جنوب ایران دارای آب و هوای گرمسیری است و همین امر باعث کشت میوه و خرما در این منطقه شده است و خرما میوه اصیل کیش است. یکی از سوغاتی های معروف کیش که در بین گردشگران بسیار محبوب است، انواع خرما و میوه های جنوبی است. در جنوب کشور علاوه بر بازدید از نخلستان های زیبا و منحصر به فرد، می توانید انواع خرما مانند خرمای تر، خرمای خشک، خرمای معمولی و فرآورده های خرما مانند شیره خرما، چیپس خرما با چای را پیدا کنید. و خرمای عسل به عنوان یکی از بهترین فروشگاه های سوغاتی در جنوب.

آماف، خرچنگ و میگو - سوغات نقدی

جزیره کیش در میان آب های شور خلیج فارس قرار دارد و از قدیم الایام تا کنون شغل اصلی ساکنان این جزیره صید و صید انواع میگو بوده است. بنابراین سوغات اصلی کیش ماهی، میگو و میگو است. از بهترین ماهی هایی که می توانید از کیش برای هدیه بخرید می توان به ماهی قرمز، ماهی سنگر هیولا، نیزه ماهی، شیر ماهی، هامور، ساردین و تن ماهی اشاره کرد. نوعی آبزی شبیه به میگو. با ارزش ترین غذاهای دریایی که می توانید به عنوان هدیه بخرید.

قهوه و شکلات

قهوه و شکلات از دیگر سوغاتی های کیش هستند که امروزه جزو آن دسته از سوغاتی های خوشمزه هستند که طرفداران زیادی دارند. جزیره کیش به عنوان یک منطقه آزاد شناخته می شود و به همین دلیل کافه ها و شکلات فروشی های زیادی در آن وجود دارد. در کافی شاپ ها و شکلات فروشی های جزیره کیش می توانید انواع سبزه، ترکی، نسکافه ای، اسپرسو، مخلوط قهوه و کاپوچینو را به عنوان سوغاتی خریداری کنید. علاوه بر این، انواع شکلات از برندهایی مانند نوتلا، کلاسنو، نستله، نسکویت، الیت، اتی، پیاستن، هلما، تسیر، گیلیان، فراگاتا و بسیاری از برندهای دیگر را با قیمت مناسب خریداری کنید.

ادویه های جنوبی و عسل

ادویه جنوبی یکی از معروف ترین مواد این منطقه و جزیره کیش است که از بهترین ادویه های این منطقه در پخت مرغ، ماهی، گوشت خوک و کتلت با هل سبز، بادیان رومی، زیره، پوست لیمو استفاده می شود. و گشنیز، فلفل سیاه، ساقه زعفران، فلفل سیاه، فلفل قرمز، رزماری، ریشه جداد، جوز هندی، کاری، زنجبیل، آویشن و شیرینی. همچنین عسل جنوب از دیگر غذاهای کیش است که طعم متفاوتی دارد و می توانید آن را از جزیره کیش تهیه کنید.

حنا - یادآور کیش

نقاشی حنا بر روی دست و پا که حنابندان نامیده می شود و در جنوب ایران رایج است، یکی از قدیمی ترین سنت های بومیان جنوب است و در جزیره کیش نیز انجام می شود. علاوه بر این، حنا با شکل سنتی زیبای خود بر روی دست و پا، از محبوبیت زیادی در بین گردشگران برخوردار است، به طوری که مصرف حنا در بین مردم جزیره زیاد است و حنای مرغوب و نیمه کاره را می توان به عنوان سوغاتی در مغازه ها خریداری کرد. در جزیره. و من می خواهم در هر زمان طرح های مختلف بکشم.

لباس و پوشاک دیزاین - سوغاتی از کیش

جزیره نقدی یکی از مقاصد اصلی سفرهای کاری و خرید پوشاک است و هر ساله گردشگران زیادی برای خرید عمده و خرده به Cash سفر می کنند. از این رو از جمله هدایای معروف کیش می توان به پوشاک و لباس اشاره کرد که چون در منطقه آزاد کیش قرار دارند می توانید انواع محصولات با کیفیت و خارجی کیش را با قیمت مناسب پیدا کنید. بازارهای محلی و عربی و مراکز تجاری مختلف در جزیره وجود دارد و محصولات و برندهای مختلف خارجی با قیمت مناسب در جزیره کیش یافت می شود.

ساخت، صنعتگری، استادکاری، استادی

صنایع دستی یکی از محبوب ترین سوغاتی های هر منطقه است که توسط مردم محلی و از مواد اولیه محلی تهیه می شود. جزیره کیش نیز مانند سایر مناطق دارای صنایع دستی خاص خود از قبیل جعبه جواهر، زیورآلات دریایی مانند دستبند و مهره دست ساز، ظروف تزیینی با صدف، مجسمه، آینه های ساخته شده از زباله های دریایی، صنایع دستی از آب باقی مانده و سبد است. حصیر، فرش سوزنی، گلدان و پارچه های گلابتون دوزی که می توانید در سفر به کیش به عنوان سوغات و سوغات جزیره خریداری کنید.

برای خرید سوغاتی کیش به کجا مراجعه کنیم؟

اگر می‌خواهید سوغاتی کیش بخرید، می‌توانید سوغاتی کیش با کیفیت را با قیمت‌های مقرون به صرفه در بازارهای مختلف در سراسر جزیره خریداری کنید. اگر می خواهید سوغاتی کیش را ارزان بخرید، توصیه می کنیم از بازار چین، بازار عربی صفین و مجتمع خرید پارس خلیج دیدن کنید. اما اگر قصد خرید سوغاتی در یک مرکز خرید انحصاری و باکیفیت را دارید، می توانید به بازارهای ممتاز کیش مانند ونوس، پانیذ، مروالید، صدف، زیتون، مریم سر بزنید و ادکلن، شکلات و قهوه مارک خریداری کنید. برای خرید ادویه، عسل و صنایع دستی کیش توصیه می کنیم از فروشگاه های محلی جزیره دیدن کنید و از خود بومیان صنایع دستی تهیه کنید. برای اشنایی بیشتر به سایت گردشی تاپ مراجعه کنید.

صحبت پایانی در مورد سوغات کیش

جزیره زیبای کیش که هر ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی است، یکی از مقاصد مهم گردشگری ایران است که علاوه بر آب و هوای خوب، دارای مراکز گردشگری، تفریحی، مراکز خرید و جاذبه های گردشگری فراوانی نیز می باشد. از خاطرات سوغات کیش شامل محصولات کشاورزی تا لباس های مارک دار است که می توانید با قیمت مناسب از مردم محلی خریداری کنید.
 • وب مستر
 • ۰
 • ۰

مشکل ایتا


در حین استفاده از این برنامه، اکثر کاربران ITA با مشکلاتی مانند عدم اتصال، عدم دریافت نوتیفیکیشن و سایر مشکلاتی مواجه می شوند که توسط Baysit برطرف خواهد شد. برخی از افراد قادر به تصحیح خطاهای ایجاد شده در برنامه های IT نیستند و در این زمینه نیاز به راهنمایی دارند. برنامه ایتا یک پیام رسان بومی است که توسط توسعه دهندگان داخلی ارائه شده است و برای رقابت با برنامه های معروف دنیا مانند تلگرام در دسترس کاربران قرار می گیرد.

از جمله مشکلات اپلیکیشن ITA می توان به مشکل آپدیت نسخه مختلف، مشکل نوتیفیکیشن، مشکل اتصال، مشکل ارور و سایر مشکلات مرتبط اشاره کرد. بر این اساس، این مقاله به مشکلات به‌روزرسانی فناوری اطلاعات، مشکلات اعلان برنامه‌های فناوری اطلاعات و نحوه رفع خطاهای برنامه فناوری اطلاعات و خطاهای فناوری اطلاعات می‌پردازد. برای دانلود ایتا با لینک مستقیم به اپ ناب مراجعه نمایید.

مشکل به روز رسانی وجود دارد

برای گسترش ارتباطات داخلی بین افراد و استفاده از یک پیام رسان بومی قابل رقابت با شبکه های اجتماعی خارجی، ایتا ارائه شده است. پیام رسان ایتا برنامه ای برای ارائه خدمات ارتباط متنی، تماس صوتی، عضویت در کانال، عضویت در گروه و موارد دیگر است که در سال های اخیر مورد توجه برخی از کاربران قرار گرفته است. مخاطبان با استفاده از این برنامه با مشکلاتی مواجه شدند که به عنوان مثال می توان به مشکل آپدیت اشاره کرد.

مشکل به روز رسانی ITA یکی از مشکلات گزارش شده توسط کاربرانی است که با وجود تجربه این مشکل نمی توانند به خدمات جدید برنامه ITA دسترسی داشته باشند. با توجه به مشکل پیش آمده در آپدیت برنامه ITA یا آپدیت انجام شده توسط آن، کاربر نمی تواند به نسخه جدید دسترسی داشته باشد و نمی تواند مشکلات نسخه فعلی را برطرف کند.

همچنین کاربران می توانند برای دریافت و دانلود مستقیم آخرین نسخه پیام ایتای ایران، بر روی لینک های فهرست شده در جدول زیر کلیک کنند. دانلود پیام رسان ایتا نیاز به اتصال به اینترنت دارد و کاربر باید اتصال اینترنت تلفن همراه مورد استفاده خود را بررسی کند. حل ارور نرم افزار ITA در سایر موارد از جمله موضوعاتی است که در ادامه به آن می پردازیم.

در این مواقع اکثر افراد از طریق قسمت برنامه و تنظیمات اقدام به آپدیت پیام رسان ایتا می کنند که موفق نمی شوند. در این راستا لازم است آخرین نسخه ITA را با مراجعه به منابع ارائه دهندگان اپلیکیشن گوشی مانند بازار، مایکت، اناردونی، سیب ایرانی و غیره دریافت کرده و بدون نیاز به حذف نسخه قبلی، نسخه جدید را اجرا کنید. انتخاب نسخه ترجیحی برای نصب بر روی سیستم عامل مورد نیاز از نکاتی است که مخاطب باید به آن توجه کند.

مشکل اعلان خارجی

پیام رسان ایتا یک برنامه اورجینال است که الگوبرداری شده و شبیه به برنامه خارجی اصلی تلگرام است. این برنامه مانند سایر برنامه های ایران برای جذب کاربران داخلی و رقابت با پیام رسان های خارجی معرفی شده است. در قسمت قبل به مشکل آپدیت اشاره شد و یکی دیگر از مشکلات این پیام رسان مشکل نوتیفیکیشن است که در ادامه برای درک مخاطبان به آن پرداخته می شود.

یکی از خطاهای دیگر این برنامه مشکل اطلاع رسانی ITA می باشد به این معنی که پس از دریافت پیام در مکالمات گروهی و خصوصی اعلان ارسال نمی کنید. در صورت وجود این مشکل، کاربر از پیام دریافتی آگاه نیست و از آن راضی نیست. این مشکل استاندارد مربوط به تجربه مربوط به رابط کاربری ITA است، اما نه به ضعف آن.

در این راستا برای رفع مشکل از دست رفتن اعلان ها، فرد این امکان را دارد که با مراجعه به قسمت تنظیمات، مشکل مربوطه را حل کند. در این راستا ابتدا باید گزینه سه خط بالای صفحه گوشی و سپس تنظیمات را انتخاب کنید. تصویر چسبانده شده در زیر مربوط به این موضوع است و باید مورد توجه کاربر قرار گیرد.

سپس به صفحه بعد منتقل می شوند و مانند تصویر از قسمت گزینه ها و گزینه های موجود اطلاعات و صدا را انتخاب می کنند.

سپس از بین موارد موجود در قسمت Notifications and sounds به دنبال گزینه اتصال پس زمینه بگردید و یکبار آن را غیرفعال کرده و مجددا فعال کنید.

پس از فعال و غیرفعال کردن تنظیمات اتصال پس زمینه، پنجره جدیدی باز می شود و مطابق تصویر زیر روی گزینه تنظیمات کلیک می کنیم.

در ادامه روند رفع مشکل عدم ارسال نوتیفیکیشن، کاربر به صفحه مربوط به صرفه جویی در باتری منتقل شده و از بین برنامه های موجود انتخاب می کند.

پس از انتخاب برنامه، پنجره جدیدی باز می شود، کاربر می تواند ببیند که آیا بهینه سازی باتری را فعال کند یا خیر. تصویر ارسال شده در زیر مربوط به همین موضوع است و قابل مشاهده است.

با این کار مشکل ارسال اعلان ها در برنامه های ایتا حل می شود و به کاربران امکان می دهد اعلان ارسال کنند. این مشکل به صورت پیش فرض وجود دارد و کاربران برای رفع آن باید مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنند. فرآیند فعال سازی اعلان ها از طریق اقدامات فوق نیاز به اینترنت دارد و فقط به صورت آنلاین امکان پذیر است.

این یک مشکل اتصال است

برنامه ایتا در چندین نسخه ارائه شده است و کاربران می توانند نسخه مربوط به دستگاه خود را دانلود و نصب کنند. این برنامه به کاربران در ارائه سرویس های پیامک، پیام صوتی و اشتراک محتوا کمک می کند.در خدمات چندرسانه ای و سایر خدمات مانند اعضای کانال و اعضای گروه. برنامه ایتا دارای مشکلاتی است که در قسمت قبل در مورد مشکل آپدیت نشدن و عدم دریافت نوتیفیکیشن در این برنامه مطرح شد. یکی دیگر از مشکلات این برنامه ها خطای اتصال است که در زیر در مورد دلایل عدم اتصال توضیح داده شده است.

عدم اتصال ITA برای استفاده یکی از مشکلاتی است که کاربران این نرم افزار با آن مواجه هستند. افراد هنگام ورود به برنامه کلمه "connect" را می بینند و نمی توانند به این برنامه متصل شوند. در این صورت مشکل بر اساس عوامل مختلفی است که هر کدام باید بررسی شوند.

یکی از دلایل عدم اتصال به ITA این است که دستگاه مورد استفاده کاربر به اینترنت متصل نیست. در چنین مواقعی فرد باید ابتدا اتصال اینترنت خود را بررسی کرده و در صورت لزوم اینترنت را آماده کند. سرعت پایین اینترنت نیز در ایجاد این مشکل موثر است و می تواند باعث عدم اتصال یاتا شود.

در برخی موارد سرورهای ایتا مشکل دارند و به مرور زمان این مشکل موقت با پشتیبانی ایتا حل خواهد شد. در این مرحله نیازی به تغییر فرد و حل مشکل و صبر کردن نیست. سرورهایی که از برنامه Ita پشتیبانی می کنند بیش از یک بار از کار افتادند و مشکل در کمترین زمان ممکن حل شد.

راه حل دیگری برای رفع این مشکل و مسائل مربوط به ITA را می توان از طریق به روز رسانی برنامه ITA ذکر کرد. با مراجعه به سایت های مورد اعتماد گوگل، خدمات ارائه دهنده اپلیکیشن و لینک های موجود در مقاله می توانید آخرین نسخه IT را دانلود کنید. مشکلات اتصال و سایر مشکلات با به روز رسانی ETA حل شده است و کاربران با مشکل دیگری مواجه نخواهند شد.

این یک مشکل خطا است

برنامه ایتا یک شبکه اجتماعی ایرانی است که برای رقابت با عوامل خارجی و ایجاد فضای شبکه ای داده شده است. با استفاده از این نرم افزار، افراد با ارسال پیامک، تماس صوتی و غیره با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و فایل های رسانه ای را ارسال می کنند. برنامه ایتا نمونه ای از برنامه تلگرام است که نسبت به این پیام رسان خارجی ضعیفتر است و مشکل دارد.

در برخی موارد، یک فرد نمی تواند وارد برنامه ITA شود یا پس از ثبت نام از برنامه حذف می شود. مشکل خطای ایتا یکی از مشکلات رایج این اپلیکیشن است که به دلیل ضعف سرورها ایجاد می شود. در واقع به دلیل عجله کاربران برای بازدید از این اپلیکیشن، کاربر با خطا مواجه می شود.

راه حل این مشکل این است که مردم باید مدتی صبر کنند و دوباره به ITA مراجعه کنند. در ساعاتی از روز که کاربران زیادی وجود ندارد، امکان رفع خطا وجود دارد. در برخی موارد مشکل به راحتی برطرف نمی شود و کاربر نیاز به آپدیت دارد. با به روز رسانی پیام رسان ایتا بسیاری از مشکلات آن از جمله مشکل ارور ایتا با توجه به موارد گزارش شده برطرف می شود.

در برخی موارد مشکل ناشی از آپدیت حل نمی شود، در این موارد فرد نیاز به حذف برنامه و شروع مجدد دارد. برای ورود مجدد به اکانت قبلی باید شماره تلفن همراه را وارد کرده و در هنگام ثبت نام وارد کنید که باید توسط کاربران ثبت شود. حل مشکل برنامه ایتا مربوط به پروفایل یکی دیگر از مشکلاتی است که این پیام رسان باید با آن دست و پنجه نرم کند.

مشکل در حذف پروفایل Ita

برنامه ایتا با وجود امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می گیرد، مشکلاتی مانند عدم حذف پروفایل دارد. زیرا گزینه ای برای حذف پروفایل دارد اما به درستی کار نمی کند و کاربران در برخی موارد این کار را انجام نمی دهند. نحوه رفع این خطا در زیر مورد بحث قرار گرفته است که کاربران باید از آن مراقبت کنند.

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران با آن مواجه هستند مشکل حذف نشدن پروفایل ایتا است. در این موارد فرد باید عکس پروفایل خود را حذف کند تا دیگران نتوانند آن را ببینند. اما مشکلی وجود دارد و اولین عکس اضافه شده حذف نمی شود.

در چنین مواقعی فرد باید ابتدا قسمت پروفایل خود را در برنامه ایتا بررسی کرده و عکس جدید دیگری را آپلود و اضافه کند. پس از قرار دادن عکس جدید در پروفایل، به عکس قبلی می رود که قابل حذف است. به این ترتیب عکس پروفایل ایتا حذف شده و کاربر خطای برنامه ایتا مربوط به آن را رفع می کند.

چرا پیام ITA نمی آید؟

قبلا، مشکلات به روز رسانی برنامه ایتا؛ اعلان هایی که هنوز نرسیده اند؛ امکان اتصال وجود ندارد خطاها و غیره قبلاً مطرح شده است تا کاربران بتوانند از برخی مشکلات این برنامه مطلع شوند و از مشکلات آن مطلع شوند. به ترتیب راه حل ها را رفع کنیم. برنامه ایتا برنامه ای مبتنی بر قوانین محلی است که نسخه کپی تلگرام نامیده می شود. این پیام رسان به درستی کار نمی کند و کاربران در این برنامه با مشکلاتی مانند عدم دریافت پیام مواجه هستند.

در پاسخ به این سوال که چرا پیام ITA ظاهر نمی شود، می توان گفت که برنامه ITA مشکل دارد و باید راه حلی برای این مشکل ارائه شود. لازم به ذکر است که این مشکل به دلایل مختلفی مربوط می شود، اول اینکه اینترنت و مواردی از این دست وجود ندارد. در این حالت کاربر اتصال اینترنت دستگاه مورد استفاده خود را برای تایید اتصال آن بررسی می کند.

در برخی موارد، به دلیل مسدود کردن فیلترها و ابزارهای تغییر IP، ممکن است نتوانید پیام های دیگران را دریافت کرده و به آنها دسترسی پیدا کنید. از آنجایی که ما با استفاده از ابزار تغییر IP مطابق با ETA نیستیم، گیرندگان برای دریافت پیام‌های شما باید فیلترهای مسدودکننده خود را خاموش کنند.

در برخی موارد سرورهای داخلی ITA دچار مشکل می شوند و به دلیل عدم اتصال ITA پیام دریافت نمی شود. همانطور که قبلا ذکر شد، این مشکل به مرور زمان برطرف می شود و گیرنده می تواند پیام های ارسال شده توسط افراد دیگر را دریافت کند. به روز رسانی ITA همچنین گاهی اوقات در رفع خطاهای برنامه ITA که در بخش قبل توضیح داده شد، نقش دارند.

 • وب مستر
 • ۰
 • ۰


ترکیه یکی از کشورهایی است که می تواند مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان برای ادامه تحصیل و اقامت دائم صورت گیرد. مهاجرت تحصیلی به این کشور با توجه به شرایط مساعد و هزینه های پایین تحصیل در ترکیه باعث موفقیت دانشجویان ایرانی می شود و مطمئنا شروع خوبی برای دانشجویان ایرانی خواهد بود. لازم به ذکر است که امکان تحصیل و اقامت ترکیه 1 ماه پس از دریافت ویزای تحصیلی وجود دارد. متقاضیان می توانند با محیطی راحت و مناسب برای تحصیل به ترکیه مهاجرت کنند. 65000 دانشجو در 166 دانشگاه دولتی و خصوصی ترکیه تحصیل می کنند.

هزینه تحصیل در ترکیه

 

 

ترکیه با میراث فرهنگی غنی، مناظر خیره کننده و دانشگاه های در سطح جهانی، مکانی عالی برای دنبال کردن رویاهای خود و ادامه تحصیل است. اما هزینه تحصیل در ترکیه چگونه است؟ بیایید با هم  در این مقاله از  شرکت مهاجرتی، وارد جزئیات شویم.

ابتدا باید توجه داشت که هزینه تحصیل در ترکیه بسته به موسسه ای که انتخاب می کنید، برنامه ای که در آن ثبت نام می کنید و هزینه های شخصی شما متفاوت است. با این حال، به طور کلی، تحصیل در ترکیه مقرون به صرفه تر از تحصیل در دوره های محبوب خارج از کشور مانند ایالات متحده یا انگلستان است.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به ترکیه به طور کلی کمتر از بسیاری از کشورها است و برخی از دانشگاه ها نرخ های بسیار رقابتی ارائه می دهند. علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه های ترکیه به دانشجویان بین المللی بورسیه و کمک هزینه ارائه می دهند که می تواند هزینه کلی تحصیل شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این بورسیه ها می توانند از معافیت های جزئی شهریه تا بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل که هزینه های تحصیل، اقامت و زندگی را پوشش می دهد، متغیر باشد.

وقتی صحبت از هزینه زندگی به میان می آید، ترکیه کاملا مقرون به صرفه است. هزینه های اقامت ممکن است بسته به محل تحصیل متفاوت باشد، اما به طور کلی اجاره آپارتمان یا خوابگاه مشترک ارزان ترین راه حل است. هزینه های غذا و حمل و نقل نیز معقول است و فرصت های زیادی برای کاوش در کشور و غوطه ور شدن در فرهنگ آن وجود دارد، بدون اینکه پولی از بین ببرید.

به طور کلی، هزینه تحصیل در ترکیه بسیار رقابتی است و آن را برای دانشجویانی که به دنبال یک تجربه تحصیلی مقرون به صرفه در خارج از کشور هستند، انتخابی عالی می کند. ترکیه با دانشگاه های درجه یک، میراث فرهنگی غنی و مناظر زیبا، مکانی عالی برای دنبال کردن رویاهای خود و پیگیری اهداف آموزشی است.

هزینه تحصیل در ترکیه چقدر است؟ ترکیه مکانی عالی برای تحصیل است. پرجمعیت ترین شهر آن، استانبول، در رتبه 376 در میان گران ترین شهرهای جهان قرار دارد. وقتی صحبت از آموزش به میان می‌آید، دانشجویان در بسیاری از دانشگاه‌های کشور که بیش از 180 دانشگاه هستند، از شهریه‌های کاهش یافته برخوردار می‌شوند.

بنابراین، برای دانشجویانی که از بودجه آگاه هستند و علاقه مند به تحصیل در یک دانشگاه معتبر با فرهنگ جدیدی هستند که تجربیات و فرصت های متنوعی را ارائه می دهد، واضح است که ترکیه می تواند مقصد ایده آلی برای شما باشد. با این حال، حتی با شهریه نسبتاً کم، هزینه شهریه می تواند متفاوت باشد، بنابراین دانش آموزان باید از انتخاب هایی که بر شهریه آنها تأثیر می گذارد آگاه باشند. در اینجا سه ​​مورد از مهم ترین مواردی که باید هنگام تصمیم گیری در مورد دانشگاه خود در ترکیه در نظر بگیرید آورده شده است

دانشگاه خصوصی یا دولتی؟

این سوال اغلب توسط دانشجویانی که به دنبال تحصیل در سطح بین‌المللی یا حتی کسانی هستند که به دنبال فرصت‌های داخلی هستند، پرسیده می‌شود و دلیل خوبی هم دارد: در بسیاری از کشورها، دانشگاه‌ها، کالج‌ها و سایر موسسات آموزشی توسط موسسات دولتی و خصوصی تامین مالی می‌شوند. پشتیبانی عالی تقریباً در همه موارد، اولی نسبت به دومی هزینه کمتری برای دانشجویان دارد. ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در یک دانشگاه خصوصی هستند، منابع بسته به میانگین هزینه شهریه متفاوت است. با این حال، شهریه سالانه معمولا بین 5000 تا 20000 دلار است. برخی از بهترین مدارس ترکیه، از جمله دانشگاه Uskudar، کمی زیر این حد هستند، در حالی که برخی دیگر، مانند دانشگاه Sabanci، به حد بالایی نزدیکتر هستند. دانشجویان همچنین می توانند دانشگاه های معروف اروپایی و آمریکایی با پردیس در این کشور را در نظر بگیرند.

دانشگاه های دولتی ترکیه جایگزین خوبی برای دانشگاه های گران تر خود هستند. شهریه سالانه برای دانشجویان بین المللی که مایل به حضور در این نوع مدارس هستند، مانند دانشگاه فنی خاورمیانه، از 240 تا 1500 دلار متغیر است - و خیر، این اشتباه تایپی نیست. ترکیه به دلیل موسسات آموزشی با کیفیت بالا و کم هزینه که تمایل به جمعیت دانش آموزی بیشتری دارند و بیشتر با آرمان های ترکیه هماهنگ هستند، شناخته شده است، زیرا بودجه آنها توسط دولت تامین می شود.

آیا در ترکیه به زبان انگلیسی یا ترکی تحصیل می کنید؟

یکی دیگر از جنبه هایی که به هزینه تحصیل کمک می کند، اما بسیاری از دانشجویان از آن غافل می شوند، این واقعیت است که تفاوت قابل توجهی در شهریه بین دوره هایی که به زبان انگلیسی و دوره هایی که به زبان ترکی تدریس می شوند وجود دارد. دانشگاه های ترکیه اغلب به جای زبان مادری این کشور به زبان انگلیسی تدریس می کنند، شاید در تلاشی برای جذب جمعیت بیشتری از دانشجویان بین المللی. البته لازم به ذکر است که تفاوت هزینه از نظر زبان فقط مربوط به موسسه دولتی است.

برای دانشجویان بین المللی که به اندازه کافی به زبان ترکی برای مطالعه این زبان تسلط دارند و می خواهند در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل کنند، هزینه تحصیل سالانه باید بین 240 تا 750 دلار باشد. کسانی که برای تحصیل به زبان انگلیسی در یک دانشگاه داخلی انتخاب می کنند باید انتظار داشته باشند که شهریه سالانه آنها کمی بیشتر از 450 دلار به 1500 دلار کاهش یابد. خوشبختانه هر دو هزینه بسیار کمتر از دانشگاه های خصوصی در ترکیه است و مدارس خصوصی و دولتی صرف نظر از زبان، به طور متوسط ​​شهریه کمتری نسبت به بسیاری از کشورها دارند.

لیسانس یا فوق لیسانس؟

یکی دیگر از جنبه های رایج که بر هزینه شهریه دانشجویان در سراسر جهان تأثیر می گذارد، سطح مدرک آنها است. در ترکیه، مانند ایالات متحده، دوره های کارشناسی معمولاً 4 سال است، در حالی که مدرک کارشناسی ارشد معمولاً 2 سال است و برنامه های دکترا متفاوت است - گاهی اوقات شامل 3 سال تحقیق می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، دانشجویانی که در ترکیه در مقطع لیسانس تحصیل می کنند، بسته به زبانی که صحبت می کنند و موسسه آموزشی که انتخاب می کنند، می توانند انتظار داشته باشند که بین 250 تا 1500 دلار در سال بپردازند. کسانی که به دنبال پذیرش در یک برنامه تحصیلات تکمیلی هستند می توانند انتظار داشته باشند بین 300 تا 900 دلار بپردازند.

اگرچه مدارس دولتی از نظر سطح تحصیلات کمی متفاوت هستند، اما موسسات خصوصی مدارک تحصیلی متفاوتی را با قیمت های قابل مقایسه ارائه می دهند - 5000 تا 20000 دلار آمریکا. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از دانشگاه های خصوصی در ترکیه بسته به نوع مدرک تحصیلی شما، بورسیه های تحصیلی زیادی ارائه می دهند. به عنوان مثال، دانشگاه اروپایی لفکادا، یک دانشگاه خصوصی در قبرس که به طور معمول حدود 5600 دلار هزینه دارد، 50٪ تخفیف به همه دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارائه می دهد و شهریه آنها را تنها 2800 دلار نگه می دارد. این پیشنهاد مشابه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی همان موسسه در دسترس نیست

همانطور که اشاره کردیم، تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین المللی آسان و ارزان است. بورسیه های مختلفی برای تحصیل در ترکیه وجود دارد. معمولاً در دانشگاه های دولتی شهریه سالیانه بین 1000 تا 20000 دلار در دانشگاه های خصوصی متغیر است. هر دانشجوی بین المللی به کمتر از 400 دلار در ماه برای هزینه های زندگی مانند غذا، اقامت، کتاب، حمل و نقل، سرگرمی و غیره نیاز دارد. هزینه های تحصیل در دانشگاه ها متفاوت است. واضح است که هزینه تجارت خصوصی بالاست.
 • وب مستر
 • ۰
 • ۰پلیمرهای اکریلیک اولین بار در سال 1880 توسط شیمیدان سوئیسی Georg V. And Kahlbaum تهیه شد. در سال 1901 در آلمان، اتو روم کار خود را برای افزودن آکریلات به محصولات پلیمریزاسیون اسید اکریلیک آغاز کرد و آن را در سال 1915 به ثبت رساند. برای آشنایی بیشتر با سیماب رزین همراه باشید.

رزین های اکریلیک محصولات پلیمریزاسیون اکریلیک، متاکریلیک اسید و مشتقات آنها هستند و مقاومت شیمیایی و فتوشیمیایی خوبی از خود نشان می دهند. سه عامل دمای انتقال شیشه ای (Tg)، میانگین وزن مولکولی پلیمرها و توزیع وزن مولکولی بر خواص رزین (ویسکوزیته- پراکندگی) و همچنین به دست آوردن محصول نهایی (استحکام-تغییر) تأثیر دارند. تفاوت بین متاکریلیک اسید و اسید اکریلیک در این است که در متاکریلیک اسید، گروه متیل به جای اتم هیدروژن روی گروه متیل قرار دارد.

ساختار رزین های اکریلیک

رزین های اکریلیک را می توان به رزین اکریلیک پایه آب و رزین اکریلیک بر پایه حلال طبقه بندی کرد. رزین های اکریلیک پایه آب به دو دسته تقسیم می شوند: رزین های اکریلیک امولسیونی (معلق در آب) و رزین های اکریلیک محلول در آب.

رزین های اکریلیک بر پایه آب هستند

رزین های امولسیونی در آب معلق و با آب رقیق می شوند و معمولاً با تعدادی مواد کمکی مانند ضد کف، قوام دهنده و امولسیفایر همراه هستند. علاوه بر این، این رزین ها مقاومت شیمیایی کمتری نسبت به حلال های اکریلیک دارند. رزین های اکریلیک مبتنی بر آب می توانند به راحتی در آب حل شوند، اما رزین های مبتنی بر حلال در یک حلال خاص یا مخلوطی از حلال ها حل می شوند.

ظرفیت بالای رزین می تواند هر نوع ماده ای را در خود داشته باشد که به همین دلیل شکستگی بالایی دارد و انعطاف پذیری مناسب آن این محصول را مبنای ساخت دیوارپوش های سفید، عایق بندی مواد و عایق رطوبتی قرار داده است. می توان از آن بر روی سقف، دیوار، کاشی، عایق انعطاف پذیر و عایق رطوبتی و همچنین گچ، سیمان، بتن و سایر مصالح داخل و خارج خانه استفاده کرد. فیلم به دست آمده از این محصول شفاف، انعطاف پذیر، بدون ترک خوردگی، با مقاومت بالا در برابر آب و مقاومت سطحی است. این رزین ها نسبت به رزین های اکریلیک مقاومت شیمیایی کمتری دارند.

از جمله خواص این رزین ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انعطاف پذیری بالا.

رنگ بدون تغییر در طول زمان

وفاداری بسیار بالا

رزین های اکریلیک پایه آب در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل سازگاری با محیط زیست جایگزین مناسبی برای بسیاری از رزین های مبتنی بر حلال هستند.

از این کاربرد رزین می توان برای تولید رنگ های حمل و نقل سرد، رنگ های صنعتی، رنگ های ساختمانی، پوشش های چوبی خاص و عایق های رطوبتی، صنایع نساجی، صنایع چسب و کاغذ، صنعت ساختمان، صنایع شوینده، صنایع آرایشی و بهداشتی، صنعت چرم استفاده کرد. .. است

امولسیون اکریلیک رالون، لاتکس

یکی از انواع رزین های اکریلیک امولسیونی، لاتکس ها هستند. لاتکس می تواند با تبخیر آب لایه های قوی و بادوام تولید کند. برای افزایش چسبندگی و استحکام فیلم، دمای انتقال شیشه ای پلیمر باید کمتر از دمای تشکیل فیلم باشد تا امکان تغییر شکل ذرات و انتشار مولکول های پلیمر فراهم شود. در نتیجه، حداقل دمای تشکیل فیلم عامل مهمی در انتخاب امولسیون اکریلیک است. این ماده به طور گسترده در صنعت پوشش استفاده می شود. از دیگر کاربردهای لاتکس می توان به ساخت آکواریوم، صفحه نمایش تلفن همراه، وان حمام و ... اشاره کرد. علاوه بر این، از مواد فوق در تولید رنگ های اکریلیک نیز استفاده می شود. از لاتکس در تهیه محصولاتی که نیاز به دوام و انعطاف پذیری بالایی دارند مانند ماسک، لاستیک و ... استفاده می شود.

 • وب مستر